Mali naukowcy – projekt edukacyjny

Oj, działo się, działo… We wtorek 14 czerwca zespół uczniów klasy II C, realizujących projekt edukacyjny Mali naukowcy, odwiedził zerówkę w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej. Na czas 45 minut Kacper, Marcel, Szymon i Dawid zamienili się w nauczycieli-naukowców, którzy poprzez zabawę przybliżali swoim młodszym koleżankom i kolegom z grupy Sowy – mądre głowy zagadnienia związane ze zjawiskiem dyfuzji, prądem elektrycznym, reakcją chemiczną octu i sody oczyszczonej oraz magicznymi właściwościami soku z cytryny. Przy wsparciu Ady i Patrycji, chłopcy dzielnie zwalczali tremę oraz starali się przekazać trudne zagadnienia w sposób zrozumiały dla siedmiolatków. Opiekunkami projektu były: pani Katarzyna Bartnik i pani Katarzyna Wiśniewska.

Gromkie brawa, jakimi uczniowie zostali nagrodzeni po zakończeniu warsztatów, świadczyły o tym, że odnieśli oni sukces, a nawet skomplikowane tematy z dziedzin fizyki i chemii, mogą stać się przystępne dla małych odbiorców. Na zakończenie każdy uczestnik został nagrodzony dyplomem Małego naukowca  oraz otrzymał słodki upominek. Dziękujemy pani Marzenie Szymuś za pomoc w zrealizowaniu projektu oraz Maćkowi za dokumentowanie zajęć.