Sarah Dessen „Kołysanka”

"[...] - Miłość to ściema. - Sięgnęłam po solniczkę.
- Skarbie, skądże! - Uścisnęła mi rękę. - Chyba, w to nie wierzysz, co?
- Jeszcze nie mam dowodów na nic innego. - Wzruszyłam ramionami.[...]”.

Tak o miłości myśli Remy, główna bohaterka powieści „Kołysanka" Sarah Dessen. To opowieść o młodej dziewczynie samotnie wychowywanej przez zapracowaną matkę. Po ojcu pozostała jej jedynie tytułowa piosenka napisana specjalnie dla niej. Mimo wielu niesprzyjających okoliczności, jedynie dzięki ciężkiej pracy i zdolnościom Remy dostała się na prestiżową uczelnię. Zaczyna dorosłe życie, niepozbawione problemów emocjonalnych zwłaszcza z płcią przeciwną… „Kołysanka” to urzekająca powieść o dziewczynie, która wierzy, że ma serce z kamienia, a jej chłopak udowadnia, że to nieprawda.

 

Barbara Kosmowska „Samotni.pl”

Joanny trudno nie zauważyć – burza rudych włosów, fioletowy szalik i wojskowe spodnie robią swoje. Kto by przypuszczał, że obok kolekcji rockowych płyt dziewczyna skrywa pudełko z nigdy niewysłanymi listami do mamy.

Znak rozpoznawczy Wiktora to znoszony angielski sweter, jedyna pamiątka po matce, która wyjechała za granicę w poszukiwaniu szczęścia.
Co może wyniknąć z przypadkowego spotkania tych dwojga młodych ludzi, których łączy tylko – lub aż – tęsknota za najbliższymi? Czy Wiktor odważy się kraść, żeby zdobyć pieniądze dla chorej babci, z którą mieszka? I czy samotność to choroba, którą da się leczyć?
Barbara Kosmowska, znana autorka książek dla dorosłych i młodzieży, pisze o sprawach smutnych

i trudnych z wielką pogodą ducha i optymizmem. To napisana prostym językiem powieść z morałem.


Dmitry GlukhovskyMetro 2035”

Trzecia wojna światowa starła ludzkość z powierzchni Ziemi. Planeta opustoszała. Całe miasta obróciły się w proch i pył. Przestał istnieć transport, zamarła komunikacja. Radio milczy na wszystkich częstotliwościach. W Moskwie przeżyli tylko ci, którzy przy wtórze syren alarmowych zdążyli dobiec do bram metra. Tam, na głębokości dziesiątek metrów, na stacjach i w tunelach, ludzie próbują przeczekać koniec cywilizacji.

Metro 2035 kontynuuje historię Artema z pierwszego tomu kultowej serii. Na tę książkę miliony czekały przez całe dziesięć lat, a prawa do tłumaczenia wydawnictwa wykupiły na długo przed jej ukończeniem. Metro 2035 jest przy tym książką niezależną i również od niej można zacząć przygodę z cyklem Glukhovsky’ego, który podbił serca czytelników w Rosji i na całym świecie.


więcej recenzji znajdziesz na stronie www. lubimyczytac.pl