SWIAT KINA

W magicznym świecie kina

W "wiosenno-zimowy" piątek 16 stycznia laureaci i uczestnicy konkursu "Święty Mikołaj w Niedrzwicy" oraz inni aktywni działacze szkolnej społeczności naszego gimnazjum wyjechali do Warszawy. Celem podróży była wizyta w Fundacji Orange i w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
Fundacja Orange jest częścią znanej firmy Orange. W jednym kompleksie pracuje tam na co dzień 3 tysiące osób. Mogą one korzystać na miejscu ze wszelkich udogodnień np. łóżko z masażem, po to, by ich praca była wydajna. Tak wygląda praca w korporacji. Zdaje się, że nie wszyscy uczestnicy wyjazdu znaleźli tam swoje miejsce, chyba za bardzo nowocześnie? Drugim celem warszawskiej podróży była wizyta na wystawie edukacyjnej "Plan Filmowy - Miasto 44". Plan filmowy to niecodzienne miejsce wypełnione sprzętem, dekoracją, rekwizytami. Wędrówka po nim była niezwykłą inspiracją. Kolejno odkrywane tajniki powstawania filmu i pracy filmowców dały niezwykłe przeżycia. Zwłaszcza, że większość uczestników wyjazdu wcześniej obejrzała film "Miasto 44", dzięki czemu mogła porównać poszczególne sceny filmowe z realiami w jakich one powstawały. Warto dodać, że oglądający tę niecodzienną wystawę są ucharakteryzowani na powstańców warszawskich, co czyni odbiór całości jeszcze bardziej emocjonującym.

Wyjazd okiem uczniów...