MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
KĄCIK MATEMATYCZNY

Rok szkolny 2015-2016

Dzień Liczby PI

Prace wstępne
      Przygotowania do Światowego Dnia Liczby PI zaczęliśmy już w styczniu. Burza mózgów przyniosła wiele efektów. Potem rozdzieliliśmy zadania i przeszliśmy do ich realizacji.
      Na korytarzu pojawił się intrygujący plakat zachęcający do stworzenia limeryku o dowolnej treści, którego liczba liter w kolejnych wyrazach odpowiadała cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby PI. Konkurs zakładał odtworzenie tego limeryku w dniu liczby PI w rytmie rapu.
     Następnie ogłosiliśmy konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia PI. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania sponsorów nagród. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowaliśmy również na 14 marca.

Dzień liczby PI
      14 marca cała szkoła udekorowana była plakatami przypominającymi wzory z liczbą PI oraz przybliżoną jej wartością.
      W kilku klasach odbyła się prezentacja przybliżająca znaczenie liczby PI w matematyce przygotowana i przedstawiona przez zespół projektowy. Wszędzie roznosił się zapach ciasteczek z wdzięcznie wylukrowaną liczbą PI, które można było zdobyć po podaniu przybliżonej wartości bohaterki tego dnia.
Na pierwszej długiej przerwie odbył się konkurs rapowania limeryków, który wygrała Gabrysia z III b.
      Na drugiej długiej przerwie salę nr 8 wypełnili wszyscy, którzy wkuli znaczną liczbę cyfr rozwinięcia liczby PI. Rywalizacja była zażarta. Zwyciężyła Agata z IIIc. Największą jednak sympatią cieszył się Kahoot dotyczący ludolfiny.
     Nie było tego dnia w szkole nikogo, kto nie wiedziałby, jakie święto obchodzone jest 14 marca...
Kangur Matematyczny 2016

      Jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Kolejny już raz młodzież mogła spróbować swoich sił w zmaganiach z matematycznymi zadaniami, ale także zaopatrzyć się w łamigłówkę rozwijającą umiejętność logicznego myślenia.
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Maciej Sidor z klasy Ia, o ułamek od wyróżnienia byli też Bartłomiej Wertel z Ib oraz Damian Szaliłow z IIa.

Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów (także pozostałym uczestnikom)XXIV edycja
Olimpiady Wiedzy
Archimedes Plus Matematyka Plus


      Nasze gimnazjum, jak co roku, wzięło udział w XXIV edycji konkursu Matematyka.plus.

Zaskoczyły nas nagrody, ale czekoladowy miś wykonany w osobiście wygranej foremce jest "boski".
Najlepsze wyniki osiągnęli:
Bartłomiej Wertel kl. Ib - laureat I stopnia
Maciej Sidor kl. Ia - laureat II stopnia
Agata Tokarzewska kl. IIIc - laureatka IV stopnia
Michał Wójtowicz kl. Ic - laureat V stopnia

Gratulujemy!Rok szkolny 2014-2015

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"


      W czwartek 19 marca 2015r. odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja organizowanego przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontieres konkursu "Kangur matematyczny".
      Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń klasy Ia Damian Szaliłow zdobył wyróżnienie w tym konkursie.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Międzyklasowy Konkurs Matematyczny dla klas Pierwszych


"Głowy łamaniec"


      W dniu 18.06.2015r. został przeprowadzony w Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej konkurs matematyczny dla klas pierwszych.
      Konkurs składał się z trzech rund. Klasy pierwsze reprezentowały 4-osobowe drużyny.
      Pierwsza konkurencja obejmowała 4 zadania, sprawdzające umiejętność wykonywania działań i rozwiązywania zadań tekstowych.
      W drugiej rundzie drużyny rywalizowały w formie Kahoot'a.
      Trzecia runda polegała na rozwiązywania zadań wymagających logicznego myślenia, przełamywania matematycznych stereotypów i oczywiście żelaznych nerwów, gdyż dodatkowe punkty można było osiągnąć za jak najszybsze zgłoszenie drużyny do wyjaśnienia poprawnego rozwiązania.
      Rywalizację wygrała klasa Ia pod wodzą Damiana Szaliłowa.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!


Zwycięzcy z nagrodąARCHIMEDES.PLUS 22.Edycja


      Aby pobudzić i uaktywnić uczniów w zakresie rozwijania umiejętności logicznego myślenia 25 uczniów naszej szkoły 7 listopada 2014r. wzięło udział w OLIMPIADZIE WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS
Celem tego ogólnopolskiego konkursu przeprowadzanego w formie testów jest podnoszenie matematycznych umiejętności poprzez ducha olimpijskiej rywalizacji. Tytuły laureatów uzyskali Bartłomiej Sochan z klasy 3a, Agata Tokarzewska z klasy 2c i Dominik Bielecki z 1c. Laureatom gratulujemy, pozostałych zachęcamy do dalszego wysiłku i doskonalenia. Pamiętajcie, trening czyni mistrza!

Następne emocje czekają nas przy okazji konkursu Kangur 2015 już 19 marca.


Rok szkolny 2013-2014

     W XX edycji ogólnopolskiego konkursu Matematyka.plus status laureata zdobyli:
Michał Sidor kl. IIIa - laureat I stopnia z wyróżnieniem
Agata Tokarzewska kl. Ic - laureat II stopnia
Patrycja Gralewska kl. IId - laureat IV stopnia
Bartłomiej Sochan kl. IIa - laureat V stopnia.
Gratulujemy!!!

     Jak co roku, przyjęliśmy zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontieres. Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników. Każdy z uczestników, który wniesie opłatę wpisową 8 zł otrzyma breloczek z łamigłówką matematyczną, ale głównym celem naszego udziału w Kangurze jest propagowanie rozwijania wiedzy i umiejętności matematycznych. Serdecznie zapraszamy do udziału. Wpłat można dokonywać do 10 stycznia do Agnieszki Sidor. Termin konkursu - 20 marca.

     "Szkoła bierze udział w realizacji ogólnopolskiego projektu badania wyników nauczania z matematyki. Programy LEPSZEJ SZKOŁY pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Druga Sesja z Plusem czeka nas jeszcze w grudniu. Liczymy na dobre wyniki."

Kangur 2013

      21 marca 14 uczniów gimnazjum dzielnie zmierzyło się z wyzwaniem, jakim było uczestnictwo w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" organizowanym rokrocznie przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontieres.
      W kategorii KADET wystartowało 11 uczniów klas I-szych i II-gich, w kategorii JUNIOR, obejmującej również pierwsze klasy szkół średnich, 3 uczniów.
      Uczestnicy różnie oceniali poziom trudności zadań konkursowych.
      Zgodnie z decyzją Zarządu Stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres poprawne odpowiedzi do testów "Kangur Matematyczny 2013" zostaną opublikowane po 21 kwietnia 2013 r.
      Będziemy czekać z niecierpliwością, trzymając kciuki za wytrwałych, którzy mieli odwagę zmierzyć się w morderczym pojedynku z Królową Nauk!

3,14 - Dzień Liczby pi

W dniu 14 marca w naszej szkole, a dokładnie w klasach drugich odbyła się niecodzienna lekcja matematyki "Liczba pi. Oswajanie niewymierności". Uczennice klasy IIb w ramach projektu edukacyjnego ( a dokładnie na jego koniec) zaprezentowały własności i ciekawostki dotyczące ludolfiny, jak również w bardzo przystępny sposób, bazując na przygotowanych w odpowiedniej kolejności zadaniach, "oswajały" koleżanki i kolegów z zadaniami wymagającymi użycia liczby pi.

Przez żołądek do serc gimnazjalistów wkradła się chyba najbardziej znienawidzona przez uczniów liczba niewymierna. Droga okazała się bardzo skuteczna - żeby skosztować okrągłego ciastka z czekoladowym symbolem ludolfiny, należało podać przybliżoną wartość pi. Okazało się, że zarówno działania na liczbach niewymiernych, jak szacowanie ich wartości są znacznie bardziej "strawne" z gastronomicznym dodatkiem (notabene bardzo smacznym).


Konkurs matematyczny

Regulamin konkursu czytaj więcej...

Konkurs Sesja 3 czytaj więcej...
Konkurs Sesja 2 czytaj więcej...
Konkurs Sesja 1 czytaj więcej...


Rozwiązania Sesji 1 czytaj więcej...

Rozwiązania pochodzą ze złożonych w konkursie prac. Mam nadzieję, że podpowiedzą, w jaki sposób można szukać rozwiązań do tego typu zadań. Powodzenia w następnych sesjach
Liczba zdobytych punktów dostępna w szkole. Zachęcam do analizy ocenionych prac konkursowych.

Agnieszka Sidor
Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna