MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

"Chwila, która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil!"

      15.06.2016 w gościnnych murach GOKSiR miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Spotkanie, po którym wiele osób wyszło naprawdę poruszonych...
      Uczestnicy koła teatralnego naszego gimnazjum od pewnego czasu nosili się z zamiarem realizacji niezwykłego przedstawienia opowiadającego historię chorej na raka dziewczyny - Ali oraz świetnie zapowiadającego się piłkarza Tomka, który daje się namówić na zażycie dopalaczy. Obydwoje są młodzi i ambitni, jednak los nie jest dla nich łaskawy - szybka śmierć kończy nadzieje dzieci i rodziców. Istotą widowiska jest myśl: nie zabijaj się sam, bo wielu o to życie codziennie walczy!
      I kiedy wreszcie udało się przygotować pod opieką Katarzyny Sochan spektakl według jej autorskiego scenariusza na motywach wiersza ks. Wacława Oszajcy "To jest Ala", kiedy pani Katarzyna Bartnik - nauczycielka i fantastyczna wokalistka przygotowała wraz z uczennicą oprawę muzyczną, powstał pomysł: a może przekazać tę myśl szerszej widowni?
      Nasza pani pedagog Dorota Rusek poruszyła niebo i ziemię: telefony do GOKSiR, OPS, do Komisji Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, do gimnazjów w Niedrzwicy Kościelnej i w Krężnicy, do Urzędu Gminy. I wszędzie spotkała się z życzliwym przyjęciem - inicjatywa zyskała rangę podsumowania kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Sąsiedzkie gimnazja potwierdziły chęć przybycia.
      W trakcie przedstawienia na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia. Mądrość kończącej występ piosenki , tak perfekcyjnie zaśpiewanej, z pewnością została w sercach: "Życie, choć piękne, tak kruche jest / Zrozumiał ten, kto otarł się o śmierć..." Kontynuacją przesłania były słowa i prezentacja przygotowane przez zaproszoną na spotkanie panią terapeutkę leczenia uzależnień Katarzynę Walczewską. Mówiła ona o wartości pozostania sobą, o wyborach, które zawsze mają jakieś konsekwencje, o tym, iż nikt za nas życia nie przeżyje, dlatego warto je cenić i realizować się w tym, czego nie będziemy żałować... I zrobiła to na tyle przekonująco i mocno, że po spotkaniu sami uczniowie podchodzili z prośbą o kolejne spotkanie. Szokujący film na zakończenie niósł jasne przesłanie: nie wiesz, ile masz czasu. Nie zmarnuj go!
      Może czasem po prostu trzeba sobie to uzmysławiać...
Dorota Rusek

NIEĆPA

Koncert KAMILA BEDNARKA zorganizowany został w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA. Odbył się w Hali MOSIR Aleje Zygmuntowskie 4 w Lublinie, w dniu 2 czerwca 2016r. . Pierwsza część imprezy poświęcona profilaktyce uzależnień została zwieńczona występem przebojowego zespołu STO%. Na finał imprezy falę pozytywnych emocji koncertem reggae zapewnił KAMIL BEDNAREK. Z ogromną przyjemnością uczestniczyliśmy w występie KAMILA BEDNARKA, który szturmem podbił polskie listy przebojów i serca polskich słuchaczy, wydając takie hity jak Dni, których jeszcze nie znamy, Chwile jak te, Szukając szczęścia, Cisza i wiele, wiele innych.  Super atmosfera! Dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za niezapomniane wrażenia z koncertu.Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

     W ramach powiatowego programu profilaktycznego dotyczącego przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Gimnazjum Nr1 w Niedrzwicy Dużej odbył się cykl spotkań ze specjalistami z PCPR w Lublinie. W piątek 15 stycznia 2016r. serdecznie powitaliśmy w murach naszej szkoły psychologa, kuratora sądowego oraz P. Dyrektor PCPR w Lublinie. Każdy ze specjalistów przybliżył uczniom zagadnienie przemocy w rodzinie w oparciu o doświadczenia ze swojej pracy. Czas minął bardzo szybko, a uczniowie wyszli ze spotkania bogatsi o przekonanie, że każdy rodzaj przemocy wyrządzony innej osobie jest bardzo dużym złem i może pozostawić ślad na całe życie.


Światowy Dzień Walki z Aids

      W dn. 1 grudnia w Gimnazjum Nr.1 w klasach drugich i trzecich przeprowadzone zostaly warsztaty dla uczniów zwiazane z tematyką AIDS- HIV. Uczniowie uczyli się rozróżniać pojęcia , poznawali możliwe drogi zakażenia, profilaktykę oraz prawdy i mity zwiazane z tym tematem. Prezentacja multimedialna oraz współne odnajdywanie rozwiazań sytuacji społecznych związanych z tym zagadnieniem wzbudziły w uczniach dużo emocji. Były bardzo pouczającym doswiadczeniem. Zajęcia w klasach trzecich prowadziła pielęgniarka szkolna, w klasach drugich pedagog szkolny.

"Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw" - to program, dzięki któremu uczniowie i dzieci mogą otrzymywać świeże owoce i warzywa. Nasza szkoła skorzystała z tej oferty i od kwietnia regularnie jesteśmy zaopatrywani w świeże jabłka. W dniu 20 listopada otrzymaliśmy kolejny transport jabłek. Radość była wielka - w ciągu dwóch godzin rozdaliśmy 5740 kg. Poprzez realizację tego programu propagujemy wśród naszych uczniów zdrowe nawyki żywieniowe.Festiwal Biegowy
czytaj więcej..."Trzymaj Formę"

      Główny Inspektor Sanitarny i Polska Federacja Promocji Żywności wychodząc naprzeciw zaleceniom Świtowej Organizacji Zdrowia ( WHO) prowadzą Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj Formę!" promujący zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej.
      Partnerami programu są Agencja Rozwoju Rynku Rolnego oraz Instytut Medycyny Wsi w Lublinie.
      Celem programu ,,Trzymaj Formę? jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocje zasad aktywnego trybu życia i zbilansowanej diety. Program jest ściśle dopasowany do bieżącej sytuacji żywieniowej i poziomu aktywności fizycznej młodzieży w Polsce (30% młodzieży ma problemy z nadwagą lub z bulimią i anoreksją). Nasza szkoła od siedmiu lat uczestniczy w tym programie, kształtując wśród młodzieży gimnazjalnej prozdrowotne nawyki i zachowania poprzez:

- analizę i układanie jadłospisów zgodnie z zasadami zbilansowanej diety
- obliczanie BMI
-przygotowywanie prostych potraw
- odczytywanie i rozumienie etykiet produktów spożywczych
- zawody sportowe
- konkursy plastyczne, sportowe
- zajęcia aerobiku
- nagrywanie filmików wykonywanie prezentacji
- współpracę z rodzicami oraz ich edukację

Przez te lata udało się rozwinąć zainteresowania młodzieży gimnazjalnej tematyką zdrowego stylu życia oraz ukształtować w niej prozdrowotne postawy i zachowania. Ważne jest, że program uczy praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy i doskonali umiejętności praktycznego zastosowania zdobytych informacji.       

"NIE TAKI Z CIEBIE MOCARZ..."

      Dopalacze, narkotyki, profilaktyka uzależnień - to treści warsztatów profilaktycznych, które odbyły się w naszej szkole 12 listopada 2015r.Wszystkie klasy naszego gimnazjum uczestniczyły w dwugodzinnym spotkaniu ze specjalistą- trenerem profilaktyki uzależnień. Prezentacja, pokaz, przykłady z życia codziennego mocno wstrzasnęły młodzieżą.Tak samo zareagowali na tę prelekcję rodzice naszych uczniów, którzy spotkali się z terapeutą podczas zebrania.  Celem prowadzonych warsztatów było dostarczenie rodzicom, uczniom, a także nauczycielom jak najszerszej wiedzy na temat działania substancji psychoaktywnych oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia  wynikające z ich używania. 
      Całość spotkania sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Profilaktyka nowotworowa 

W dniu 13 października 2015r. w naszej szkole gościliśmy Panią Renatę Burdach pielęgniarkę z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli Ośrodek Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia. Grupa 30 uczniów klas drugich uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym z zakresu prewencji pierwotnej nowotworów złośliwych. Dziękujemy za bardzo wartościowe warsztaty.

Dbaj o siebie 

      Dnia 12 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne połączone z profesjonalnym pokazem makijażu, przygotowane i sponsorowane przez konsultantki znanej firmy kosmetycznej AVON.
      Głównym tematem spotkania była profilaktyka raka piersi. Z przygotowanej prelekcji gimnazjalistki mogły dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie, jak się badać oraz jak zapobiegać chorobom nowotworowym. W trakcie spotkania wykonywany był profesjonalny makijaż, a twarzy użyczyła jedna z naszych koleżanek. Końcowy efekt zaskoczył wszystkich.
      Podczas spotkania można było także skorzystać z darmowych porad kosmetyczki. Okazało się, że dobór kosmetyków i kolorystyki jest równie ważny jak samo wykonanie makijażu. Uczestniczki spotkania dostały najnowsze katalogi oraz krótką ankietę do wypełnienia. W zamian za poświęcony czas i uwagę każda otrzymała kupon na darmowy zabieg pielęgnacyjny dłoni dla dwóch osób, warty 50 złotych.
      Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy, także nasz wspólnie spędzony czas. Myślę, że wszystkim się bardzo podobało i chętnie będziemy uczestniczyć w kolejnych tego typu przedsięwzięciach. Profilaktyka, piękny makijaż i różowa wstążka nie są już nam obce.

Agnieszka K


ROK SZKOLNY 2014-2015


Dzień Promocji Zdrowia "Ciśnienie do sportu- ciśnienie do życia" 

      W dniu 3 czerwca na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe dla uczniów gimnazjum. Drużyny klasowe rywalizowały w konkursie rzutów karnych oraz przeciąganiu liny. Jednak najbardziej emocjonującym momentem rozgrywek było przeciąganie liny przez drużynę uczniów i nauczycieli. W konkursie w wygrali oczywiście uczniowie.
      Ważnym elementem spotkania sportowego był punkt medyczny , w którym porad udzielała pielęgniarka szkolna. Można w nim było zmierzyć ciśnienie, tętno,wykonać pomiar poziomu cukru. Pani pielęgniarka udzielała porad żywieniowych oraz dotyczcych kultury wypoczynku. Uczniowie chętnie korzystali z badań i porad pielęgniarki. Chętni mogli również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu uczniów kl. II c.Marszobieg na orientację 2015

W dniu 23 maja 2015 roku odbył się w naszym gimnazjum tradycyjny już marszobieg na orientację. Hasło imprezy brzmiało: "UZALEŻNIENIOM WBREW - SPACERUJEMY W CIENIU DRZEW!".

Marszobieg miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, zachęcenie do sportu jako alternatywy uzależnień, poznanie walorów najbliższej okolicy. Miała miejsce również integracja uczniów gimnazjum i Zespołu Szkół przy ul. Bełżyckiej w Niedrzwicy Dużej. W sobotni poranek około 80 uczestników marszobiegu wraz z opiekunami (p. J. Janczarek, p. C. Małek, p. A. Sidor, p. M. Kosidło, p. A. Stachyrą, p. B. Krupą) w ramach rozgrzewki przemaszerowało z terenu szkolnego na obrzeża lasu na Borkowiźnie. Tam czekał na wszystkich p. J. Zaborski z mapami, kartami startowymi oraz instrukcjami. Drużyny w określonej kolejności w odstępach czasu zaczęły startować na teren lasu. Tam zaczynał się marszobieg(w niektórych przypadkach bieg) w poszukiwaniu punktów kontrolnych. Jako pierwsi w czasie 52 minuty wrócili na metę uczniowie klasy III B, drugie miejsce zajęła klasa II C, na trzecim miejscu uplasowała się klasa I A. Pozostałe drużyny pomimo, że nie znalazły się na podium, ukończyły rywalizację z dobrymi humorami( z małymi wyjątkami) pełni pozytywnych emocji sportowych i porcji dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów.
Impreza zakończyła się na terenie szkoły wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Uczestnicy dzielili się wrażeniami ze "spaceru w cieniu drzew", uczniowie klasy III B przedstawili humorystyczną scenkę- kryptoreklamę używek, uczniowie klas II - hasło profilaktyczne z przygotowanych liter. Uczniowie wysłuchali również krótkiej pogadanki na temat szkodliwości używek oraz otrzymali ulotki o szkodliwym działaniu narkotyków i dopalaczy. Organizatorzy ogłosili wyniki , przyznane zostały nagrody.Organizatorzy: p. J. Zaborski, p. M. J. Kuna, p. D. Rusek, p. R. Golec

Śniadanie najważniejszym posiłkiem człowieka

"Śniadanie najważniejszym posiłkiem człowieka" to tytuł projektu edukacyjnego zrealizowanego przez Natalię Choinę z kl. IIa, Izę Murlak z kl. IIb i Monikę Waryszak z kl. IIc w ostatnim czasie. Prezentacja projektu odbyła się 19 maja 2015r. Dziewczęta włożyły dużo pracy w opracowanie i przedstawienie znaczenia śniadania w codziennej diecie każdego z nas, szczególnie w diecie ucznia, który jest w wyjątkowym dla człowieka wieku rozwojowym i jeszcze w tym czasie musi się dużo uczyć.
Dowiedzieliśmy się co należy jeść na śniadanie, o jakiej porze, jak ważne jest II śniadanie, ile wody potrzebuje organizm człowieka, co powoduje brak śniadania w codziennym rozkładzie posiłków .
Obejrzeliśmy scenkę rodzajową pokazującą błędy żywieniowe najczęściej popełniane przez młodych ludzi, zastępujących zdrowe śniadanie słodyczami i napojami gazowanymi oraz prezentację multimedialną wyjaśniającą zasady zdrowego odżywiania się. Mogliśmy dowiedzieć się jakie wartości odżywcze mają wystawiane podstawowe warzywa i owoce oraz posmakować pracowicie przygotowanych przekąsek owocowych, suszonych owoców i pysznych soków domowej roboty.
Dla uważnych słuchaczy prezentacji , realizatorki projektu przeprowadziły quiz sprawdzający wiedzę. Poprawne odpowiedzi nagradzane były dorodnymi owocami, które można było sobie samemu wybierać z kosza. Projekt spotkał się z aprobatą koleżanek i kolegów obserwujących prezentację, o czym świadczyła cisza i skupienie obserwatorów.

Opiekunem projektu była p. Jadwiga Janczarek
Prezentacja
obejrzyj...W Hodowli Kiełków Roślinnych

Z wizytą w Hodowli Kiełków Roślinnych w Niedrzwicy Kościelnej
czytaj więcej...

Prezentacja projektu edukacyjnego "Daj dziaba"

Dnia 23 marca w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pod znamiennym tytułem "Daj dziaba, czyli o odżywianiu nastolatków". Grupa projektowa to trzy ekstra dziewczyny z klasy III c: Natalia Polaczek, Karolina Masierak oraz Izabela Grzegorzewska,
czytaj więcej...

Program profilaktyczny "Znajdź właściwe rozwiązanie"

W roku szkolnym 2014/15 w naszym Gimnazjum realizowany jest program zapobiegający paleniu tytoniu wśród młodzieży "Znajdź właściwe rozwiązanie". Program zwiększa wiedzę uczniów o szkodliwości nałogu tytoniowego, kształtuje umiejętność dbania o własne zdrowie, uczy asertywnego zachowania w stosunku do palenia biernego, jak i czynnego. Adresatami programu są uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum. Treści programowe realizowane są przez pedagoga szkolnego oraz nauczycieli wf na lekcjach dyspozycyjnych oraz zajęciach wf-u. Uczniowie oglądają przygotowane prezentacje, czytają ulotki, rozmawiają z nauczycielami na temat zgubnych skutków nałogu tytoniowego. Na lekcjach biologii poznają budowę ludzkiego organizmu oraz skutki, jakie palenie tytoniu niesie dla naszego organizmu.

Pierwsza pomoc przedmedyczna


     W dniu 24.02.2015r. w klasie IB odbyły się pokazy warsztatowe pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez absolwenta naszego gimnazjum Jakuba Antonia, ratownika Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Spotkanie poprowadzone sprawnie przez starszego kolegę miało na celu przekazanie nam wiedzy i utrwalenie umiejętności z zakresu pomocy, której każdy przecież ma obowiązek udzielić, jeśli ktoś w najbliższym otoczeniu będzie jej potrzebował.
     Kuba pokazał, co należy zrobić, gdy np. ktoś się zakrztusi, poparzy, dozna innych okaleczeń czy też zostanie złamana kość. Usłyszeliśmy także o wielu innych przypadkach zagrożenia życia. Następnie przećwiczyliśmy w praktyce najważniejszą umiejętność: uczyliśmy się wykonywać reanimację na fantomie. Starszy kolega opowiadał nam przy tym wiele historii ze swojego życia dotyczących ratowania ludzi. Wszystko, co mówił, było bardzo interesujące i wiarygodne, dlatego słuchaliśmy z zapartym tchem. Prawdę powiedziawszy niektóre czynności i sytuacje wydawały się (szczególnie dziewczynom) drastyczne i przerażające. Ale takie jest życie - nie wszystko jest piękne.
     Oczywistym jest fakt, że każdy powinien wiedzieć jak uratować drugiego człowieka. Uważamy również, że bardzo nam się to przyda w życiu - trzeba umieć udzielić pomocy innym, bo kiedyś to my lub ktoś nam bliski może jej potrzebować. Kuba, dziękujemy Ci za poświęcony nam czas - Twój trud nie poszedł na marne!

Partycja Piekarczyk, kl. IbSąd nad pleśnią


      W grudniu kolejna grupa projektowa naszego gimnazjum podsumowała swoją pracę nad realizacją projektu edukacyjnego. Dwie uczennice z klasy IIIb oraz siedmioro uczniów z klasy IIIa, podjęło się trudnej oceny znaczenia pleśni w przyrodzie i życiu człowieka
      18 grudnia 2014 r. odbył się "Sąd nad pleśnią" - bo tak brzmi tytuł projektu realizowanego przez uczniów. Wszystko odbyło się tak, jak w prawdziwym sądzie. Była sala sądowa, sędzia prowadząca rozprawę , oskarżona Pleśń, prokurator, adwokat, świadkowie obrony i świadkowie oskarżenia, oraz protokolantka i ochroniarz czuwający nad porządkiem na sali sądowej. Publiczność sądową stanowili koledzy i koleżanki z klas III a i IIIb.
      Podczas toczącej się rozprawy, wytrwale na przemian oskarżano i broniono pleśni, przedstawiając jej szkodliwe i pożyteczne znaczenie. Sama Pleśń przedstawiła swoje wielkie znaczenie przy rozkładzie obumarłej materii organicznej, w medycynie - odkrycie penicyliny czy w dojrzewaniu serów pleśniowych. Ukorzyła się przyznając, że powoduje niestety także choroby, niszczy mury i przechowywane produkty żywnościowe.
      Wyrok sądu chyba był sprawiedliwy, gdyż po naradzie sędzia ogłosiła niewinność Pleśni. W uzasadnieniu wyroku usłyszeliśmy, że przed szkodliwym działaniem pleśni można nauczyć się bronić a korzyści z jej istnienia są bardzo duże. Praca nad projektem bardzo zintegrowała uczniów. Z dużym zainteresowaniem szukali informacji i je opracowywali, uczyli się zachowania na sali sądowej i oczywiście dużo dowiedzieli się o pleśni.


IV Powiatowe Biegi Uliczne

21 września 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w IV Powiatowych Biegach Ulicznych "Biegaj z nami" na trasie Moszenki - Bogucin. W kategorii biegi sztafetowe dziewcząt szkół gimnazjalnych rywalizowało 13 zespołów. Nasze gimnazjalistki w składzie: Małgorzata Stępień, Anna Jankowska, Patrycja Celej, Klaudia Balińska, Weronika Wlaszczyk zajęły II miejsce. Sztafeta chłopców: Adam Kępowicz, Sebastian Gąszczyk, Kacper Kowal, Kacper Kurek, Robert Wołoszyn uplasowała się na IV pozycji. Drużyny, które znalazły się na podium, otrzymały pamiątkowe medale oraz cenne nagrody rzeczowe.Turniej tenisa stołowego
czytaj więcej...


Piknik rekreacyjno-sportowy w Niedrzwicy Dużej 28 września 2014 r.
czytaj więcej...


W dniu 5 października 2014 roku w Galerii Olimp odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Odblaski ratują życie", organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Uroczyste rozdanie nagród stanowiło element Pikniku Motoryzacyjnego inicjowanego przez Galerię. Autorką zwycięskiej pracy była Agata Tokarzewska, uczennica naszego gimnazjum.


Dzień Chłopaka w klasie IIId
czytaj więcej...W zdrowym ciele zdrowy duch


     "W zdrowym ciele- zdrowy duch !" - to hasło spotkania profilaktycznego, które odbyło się 8 stycznia w Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej. Spotkanie zorganizowane było dla klas szóstych z terenu naszego obwodu szkolnego. Gościliśmy uczniów ze Szkół Podstawowych z Marianki oraz Niedrzwicy Dużej. Gośćmi specjalnymi na naszym apelu były Panie z Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Pani Agnieszka Dziekanowska oraz Pani Elżbieta Kędziora. W spotkaniu brali udział także zaproszeni goście: Pani Justyna Polaczek- Dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej, Pan Sebastian Berestek - trener rugby oraz Paweł Polaczek - absolwent naszej szkoły. Głównym koordynatorem projektu i prowadzącym całą uroczystość, była Pani Dorota Rusek- pedagog szkolny Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej wraz z p. Małgorzatą Joanna Kuną i p. Jadwigą Janczarek.
     Pierwsza część spotkania rozpoczęła się wnikliwą prezentacją ukazującą rolę aktywności fizycznej, odpoczynku, zdrowego odżywiania oraz wystrzegania się używek Po każdej z części zapraszano gości, którzy sportem żyją na co dzień, a aktywność fizyczna nie jest im obca. Pierwszą osobą, która zabrała głos był Paweł Polaczek , aktywny sportowiec, piłkarz oraz sędzia piłkarski . Paweł opowiadając swoim młodszym kolegom osobiste historie życiowe, wyjaśnił jak niezwykle ważny jest ruch każdego dnia, co można osiągnąć wytrwale dążąc do celu i realizując swoje pasje. Widowisko jakie zobaczyliśmy po drugiej części prezentacji wprawiło wszystkich w osłupienie. Na salę wyszedł P. Sebastian Berestek- trener rugby wraz ze swoim zawodnikiem. Rozpoczął się najprawdziwszy trening i pokaz RUGBY, który był emocjonujący zarówno dla widzów , jak i zawodników. To co pokazali było tak niesamowite, że niektórzy wstawali z krzeseł, aby wnikliwie obserwować to co dzieje się na środku sali gimnastycznej. Trzecia część prezentacji i zarazem ostatnia dotyczyła problemu używek. Ważną częścią całego apelu były rozgrywki sportowe między klasami w takich dyscyplinach jak piłka nożna i koszykówka. Zwycięzcy otrzymali nagrody, oczywiście związane ze sportem. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najlepszy plakat związany z tematyką spotkania. Zwycięzcom również wręczono nagrody. Na zakończenie spotkania niezawodna Natalia Polaczek poprowadziła ZUMBĘ dla wszystkich uczestników spotkania- co spotkało się z ogromnym aplauzem zgromadzonych gości.

      Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, wychowawcom klas szóstych za opiekę nad swoimi uczniami i pomoc w przygotowaniach do konkursu. Przede wszystkim dziękujemy uczniom, bez których nie odbyłoby się zaplanowane spotkanie - za chęć przybycia oraz aktywny udział. Liczymy, że prezentacja, historie gości oraz przedstawione przez nich pasje, pozytywnie wpłyną na przyszłe wybory uczniów czyli odrzucania używek oraz preferowania zdrowego trybu życia.Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna