MATEMATYKA INNEGO WYMIARU

Matematyka innego wymiaru

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły pod opieką liderów pani Agnieszki Sidor i pana Ryszarda Golca brali udział w projekcie Matematyka Innego Wymiaru, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.
Innowacja pedagogiczna objęła w naszej szkole 8 uczniów klas pierwszych, 4 uczniów klas drugich i 2 trzecioklasistów. Zainteresowani matematyką brali udział w cyklu zajęć, których finałem były Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży II edycja, przeprowadzone w szkole 18 kwietnia 2013r.
Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach osiągnęli:
Wiktoria Jacak klasa Id - 1 miejsce w powiecie, 5 miejsce w województwie i 111 miejsce w kraju
Michał Sidor klasa IIa - 1 miejsce w powiecie, 4 miejsce w województwie i 24 miejsce w kraju
Dominik Tanikowski klasa IIIa - 1 miejsce w powiecie, 11 miejsce w województwie i 159 miejsce w kraju.

Gratulujemy wyników (naszym zdaniem test był bardzo trudny), zwłaszcza że w mistrzostwach wzięło udział 20 000 uczniów w różnych kategoriach.

Agnieszka Sidor