Międzyszkolny Konkurs "Geografia po angielsku"

Geografia, należąca do bloku przedmiotów przyrodniczych i język angielski, na pozór nie maja ze sobą nic wspólnego. Jednak panie Monika Wiechnik i Monika Maciejka znalazły sposób, aby te kompletnie odrębne dziedziny połączyć 15 maja odbył się I Międzyszkolny Konkurs "Geografia po angielsku". Konkurs został przeprowadzony na dwóch poziomach: podstawowym (I i II klasy gimnazjum) oraz rozszerzonym (III klasy gimnazjum i I klasy licum).
Geografia po angielsku. Jakże prosto to brzmi, wręcz "banalnie", cytując słowa jednego z uczestników. Może dlatego wszyscy czekali na rozpoczęcie z uśmiechami na twarzy i pewnością siebie większą niż wiedzą. Gdy około 12 30 zostały rozdane testy, atmosfera uległa gwałtownej zmianie. Wszelkie uśmieszki kolejno spełzały z twarzy uczniów, słychać było również okrzyki typu : "Zabierzcie mnie stąd!". Chwilę później zrobiło się niezwykle cicho, w spokoju przystąpiliśmy do pisania. Po zakończeniu konkursu czekał na nas pyszny poczęstunek. Zajadając pączki wymienialiśmy się uwagami dochodząc do jednego wniosku:
wszyscy ex aequo zajmiemy pierwsze miejsce... od końca. Naszym Paniom Monikom należy się wielki ukłon za pomysł. Był to jeden z najciekawszych konkursów, w jakich miałam okazję brać udział. Jeżeli w przyszłym roku ponownie zostanie zorganizowany - naprawdę warto się zapisać!

Materiały - poziom podstawowy

Materiały - poziom rozszerzony

Karta zgłoszenia

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzaniu danych osobowych