MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
ARCHIWUM

Wydarzenia z roku szkolnego 2014-2015


"Ankieta "Czy jesteśmy tolerancyjni?"

Grupa młodzieżowych Liderów "Piękni, Młodzi,Utalentowani" z Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego z Niedrzwicy Dużej w ramach projektu "Korona Polskiego Wychowania - program edukacji obywatelskiej młodzieży" przeprowadziła ankietę internetową "Czy jesteśmy tolerancyjni?".
W badaniu wzięło udział 21 osób. Poniżej zamieszczamy wyniki z przeprowadzonej ankiety. Wszystkim chętnym dziękujemy za udział w badaniu!

Wyniki ankiety"Uśmiechnij się i podaj dalej"

Grupa młodzieżowych Liderów "Piękni, Młodzi, Utalentowani" w ramach projektu "Korona Polskiego Wychowania - program edukacji obywatelskiej młodzieży" przeprowadziła inicjatywę "Uśmiechnij się - podaj dalej", podczas której "rozdawano" uśmiechy

Link do galerii "Uśmiechnij się i podaj dalej"


"Dyskryminacji mówimy nie!"

Grupa młodzieżowych Liderów "Piękni, Młodzi, Utalentowani" zaprasza do zapoznania się z prezentacją pt.: "Dyskryminacji mówimy nie!", która jest inicjatywą w ramach projektu "Korona Polskiego Wychowania - program edukacji obywatelskiej młodzieży".

Link do prezentacji "Dyskryminacji mówimy nie!"


Zakończenie roku
czytaj więcej...Wycieczka rowerowa klasy IIb i IIa do Bystrzycy
czytaj więcej...Wycieczka Kazimierz Dolny - Nałęczów
czytaj więcej...musical "O krasnoludkach i Sierotce Marysi"
czytaj więcej..."Bądź bezpieczny z T-Mobile - świeć przykładem"
czytaj więcej...
Wycieczka klas I i III do skansenu w Niedrzwicy Kościelnej
czytaj więcej...
Prezentacja projektu "Potyczki ortograficzno-geograficzne"
czytaj więcej...Konkurs z języka niemieckiego
czytaj więcej...Wyniki szkolnego konkursu z języka niemieckiego
czytaj więcej...Piknik Rodzinny 2015
czytaj więcej...
Dzień Europejski 2015
czytaj więcej...Dzień Promocji Zdrowia "Ciśnienie do sportu- ciśnienie do życia"
czytaj więcej...
KONKURS "GEOGRAFIA PO ANGIELSKU" ROZSTRZYGNIĘTY!
czytaj więcej...PODSUMOWANIE
VII edycji konkursu "Lubelszczyzna - moja Mała Ojczyzna" przebiegającej w roku szkolnym 2014/15 pod hasłem Eko - smaki Lubelszczyzny
czytaj więcej...W konkursie plastycznym "Myśląc o Niemczech, widzę... Współczesny obraz Republiki Federalnej Niemiec w ilustracjach dzieci i młodzieży" jury nagrodziło
Natalię Kret - kl. IIIa, której praca zdobyła III miejsce oraz Julię Pyc,
nagrodzoną wyróżnieniem w kategorii szkół gimnazjalnych...
czytaj więcej...Noc Bibliotek czytaj więcej...
Fizyka idzie do zerówki czytaj więcej...
Konkurs geograficzny dla klas pierwszych i drugich
czytaj więcej...


W dniu 23 maja 2015 roku odbył się w naszym gimnazjum tradycyjny już marszobieg na orientację. Hasło imprezy brzmiało: "UZALEŻNIENIOM WBREW - SPACERUJEMY W CIENIU DRZEW!".
czytaj więcej...
W dniu 21 maja 2015r. odbyła się prezentacja projektu "Holocaust. Z pamiętnika Anny Frank..." Realizatorami byli uczniowie z klasy IIa i IIb, którzy pracowali pod opieką p. Moniki Maciejki i p. Celiny Małek.
czytaj więcej...


20 maja br. już po raz szósty odbył się finał Gminnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym przeznaczonego dla uczniów gimnazjów z terenu Gminy Niedrzwica Duża czytaj więcej...W dniu 17 maja w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej odbył się montaż słowno - muzyczny "Jeden Świat - Jeden Krzyż" przygotowany przez GOKSiR w Niedrzwicy Dużej przy zaangażowaniu chóru naszego Gimnazjum oraz scholi z Parafii w Strzeszkowicach. Był on poświęcony pamięci Świętego Jana Pawła II w przeddzień rocznicy Jego urodzin. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział.W dniu 16 maja odbył się etap powiatowy XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Szkole Podstawowej nr 27 w Lublinie. Nasza drużyna w składzie: Sebastian Gąszczyk, Bartek Pawłowski i Tomasz Wójtowicz zajęła w tym turnieju II miejsce na 9 uczestniczących drużyn w kategorii gimnazjum. Indywidualnie Tomasz Wójtowicz zajał w nim II miejsce na 27 uczestników.W Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Jastkowie dnia 12 maja 2015r., w dniu 80 rocznicy śmierci naszego wspólnego patrona, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie obchodów setnej rocznicy bitwy pod Jastkowem. Obchody połączone zostały z podsumowaniem dwóch konkursów
czytaj więcej...Realizując zasadę wychowania obywatelskiego po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej - "Młodzi Głosują. Wybory prezydenckie 2015".
czytaj więcej...


Kampania "Ja czytam" w naszej bibliotece
czytaj więcej...

Lubelska gra miejska - 28 kwietnia 2015-04-29
czytaj więcej...


Grupa 12 uczniów oraz 6 nauczycieli naszej szkoły przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego "Korona Polskiego Wychowania - program edukacji obywatelskiej młodzieży" realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo.  (ul. Jezuicka 4/9 20-113, Lublin) 
http://www.fsd.lublin.pl
 


W dniu 24 kwietnia klasy III B, C, D w silnej grupie łącznie ponad 30 osób pod opieką trójki wychowawców - pań Moniki i Magdy oraz pana Bartosza udało się do Motycza Leśnego, do domu Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo celem "zresetowania mózgów" po egzaminie gimnazjalnym.
czytaj więcej...Uczniowie Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej przystąpili do ogólnopolskiego projektu "Żonkil", którego autorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
czytaj więcej...W dniu 16 kwietnia odbył się etap szkolny Gminnego Konkursu Informatycznego w którym uczennica Agata Tokarzewska zajęła I miejsce


W dniu 14 kwietnia, odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nasza drużyna w składzie: Sebastian Gąszczyk, Bartek Pawłowski, Temek Wójtowicz zajęła w tym turnieju I miejsce i awansowała do etapu powiatowego. Gratulujemy!!!
Link do filmiku z Turnieju
Aleja Gwiazd okiem osoby, która skupiła sie na puszce Pepsi...
czytaj więcej...


Jak to było w Marzannie
czytaj więcej...


Z wizytą w Hodowli Kiełków Roślinnych w Niedrzwicy Kościelnej
czytaj więcej...W dniu 25 marca uczniowie klas trzecich Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej
uczestniczyli w Targach Edukacyjnych. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w naszym regionie oraz porozmawiania na żywo ze starszymi kolegami uczęszczającymi do tych szkół. Mamy nadzieję, iż wyjazd okaże się owocny i zweryfikuje wybory naszych uczniów.Korona Polskiego Wychowania i Aleja Gwiazd
czytaj więcej...
Ranking popularności ulubionych książek
czytaj więcej...
Sprawozdanie z Ogólnopolskich Wyborów Książek
czytaj więcej...


Dnia 23 marca w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pod znamiennym tytułem "Daj dziaba, czyli o odżywianiu nastolatków". Grupa projektowa to trzy ekstra dziewczyny z klasy III c: Natalia Polaczek, Karolina Masierak oraz Izabela Grzegorzewska,
czytaj więcej...
W dniu 17 marca podczas konferencji organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lublinie oraz Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach "Zaplanuj swoja przyszłość" wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie dla uczniów gimnazjów powiatu lubelskiego. Nasza szkoła wystawiła prace konkursowe we wszystkich trzech kategoriach konkursowych
czytaj więcej...W dniu 22 marca 2015r. podczas XV Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego "Baranek Wielkanocny"
. W kategorii gimnazjum prace Elizy Brzózki z klasy II b oraz Sylwii Pastuszak z klasy II c zajęły III miejsce. Gratulujemy!"Projekt "Krokus"
Jesienią, ubiegłego roku, grupa 8 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Moniką Maciejką i p. Celiną Małek posadziła krokusy w wyznaczonym miejscu. Szkoła przystąpiła bowiem do akcji "Krokus"
czytaj wiecej...W dniu 20 marca odbyła się wycieczka do Warszawy dla zainteresowanych uczniów klas pierwszych gimnazjum
czytaj wiecej...W dniu 17 marca 2015r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej odbył się konkurs recytatorski poezji Księdza Pawła Wojciecha Maciąga. Uczennica klasy II b Weronika Janczak zdobyła I miejsce.
UCZNIOWIE WYBIERAJĄ CO CHCĄ CZYTAĆ !
czytaj więcej...12 marca odbył jak co roku odbył się Gminny Konkurs z wiedzy pożarniczej. Nasz uczeń Dawid Pietrzak z klasy IIIc zajął w nim drugie mejsce.

440 KILOGRAMÓW MAKULATURY
Tyle kilogramów makulatury zebraliśmy dzięki Waszemu zaangażowaniu w ciągu minionego semestru. Zebrana przez Was makulatura została odebrana przez Fundację "Przyjazny Świat Dziecka", a dochód z jej sprzedaży zostanie w całości przekazany na pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka.
Cieszymy się, że nie jesteście obojętni na los swoich rówieśników, a uczestnictwo w akcji "Przywróćmy Dzieciom Uśmiech" uczy was również postaw proekologicznych, a więc dbałości o środowisko naturalne. Dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie.


Dnia 10 marca 2015 roku uczniowie klasy III d razem z p. Magdą Kosidło i p. Dorotą Rusek pojechali na wspólną wycieczkę klasową do Lublina. Powodem wyjazdu było minione święto Dnia Kobiet. Na początku odwiedziliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie zobaczyliśmy jak przebiegało życie na wsi na początku XX wieku
czytaj wiecej...


Dzień Kobiet

"Kobieta jest kresem i królową wszelkiego stworzenia,
jest jego ozdobą, doskonałością i sławą"


Słowa te zostały wypowiedziane podczas części artystycznej przygotowanej przez męską część Rady Samorządu Uczniowskiego
dla wszystkich pań pracujących w szkole oraz koleżanek
czytaj wiecej...


Zgodnie z wieloletnią tradycją szkolną wiosną każdego roku odbywa się konkurs wiedzy o patronie szkoły "Wokół Piłsudskiego". W konkursie sprawdzana jest ponadprogramowa znajomość faktów dotyczących życia i działalności naszego patrona. Konkurs jest trudny, wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności historycznych, ale zwycięstwo w nim daje dużą satysfakcję i nobilitację dla zwycięskiej drużyny. 5 marca rozegrany został I etap konkursu, w którym uczestniczyły 3-osobowe delegacje każdej klasy. Oto klasy, które zakwalifikowały się do II etapu: IIB - 25 pkt. IA - 23 pkt. IIA - 21 pkt.
II etap konkursu odbędzie się w czwartek - 19 marca. Gratulujemy!!!
Mistrzowie ortografii

Niezmiernie miło nam poinformować o wielkim sukcesie uczniów z naszej szkoły. Agata Tokarzewska z klasy IIc, Dominik Bielecki z klasy Ic oraz Bartłomiej Sochan z klasy IIIa zostali laureatami wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.


W dniu 24.02.2015r. w godzinach 15:45-17:20 w klasie IB odbyły się pokazy warsztatowe pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzone przez absolwenta naszego gimnazjum Jakuba Antonia
czytaj więcej...

19.02.2015 zespół uczniów z klas IIIb, IIb, Ic i Ib przygotowanych pod kierunkiem pani Katarzyny Sochan zaprezentował efekt projektu pod tytułem "Leonardo da Vinci - człowiek, który chciał wiedzieć wszystko!"
czytaj więcej...


19 lutego 7-osobowa delegacja Rady Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani M. Kosidło wzięła udział w uroczystości 95.lecia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie
czytaj więcej...


16 lutego nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciele amerykańskiej fundacji non profit Center for Cultural Interchange. W ramach fundacji działa grupa wolontariacka Greenheart
czytaj więcej...


Gimbal 2015
czytaj więcej...

Uczennica klasy III a Weronika Kreczmer zdobyła I miejsce
w kategorii gimnazjum w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Renesans w sztuce".
Uczennica przygotowała pracę pod kierunkiem Pani Magdaleny Konopczyńskiej.
Gratulacje!W miniony czwartek o godzinie 12.10 w naszej szkole został zrealizowany projekt pt.: "Wojna nigdy się nie zmienia - rozwój armii od I Wojny Światowej do współczesności".  
czytaj więcej...


W magicznym świecie kina...  
czytaj więcej...


Realizajcja projektu pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty  
czytaj więcej...12 stycznia 2015 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się do Lublina na spektakl "Balladyna" przygotowany przez Teatr Nowy ze Słupska. Dramat Juliusza Słowackiego wyreżyserował Jan Machulski, utwory muzyczne wykonała Renata Przemyk  
czytaj więcej...

"W zdrowym ciele - zdrowy duch!"  
czytaj więcej...


Świat między bajkami  
czytaj więcej...

Uczennice Sylwia Pastuszak z klasy II c oraz Weronika Kreczmer z klasy III a zostały laureatkami gminnego etapu konkursu plastycznego "Zapobiegajmy pożarom" organizowanego przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w kategorii gimnazjum. Jednocześnie ich prace będą reprezentowały Gminę Niedrzwica Duża w etapie powiatowym. Gratulujemy.


"Gdy Bóg podróżuje koleją"- spotkanie opłatkowe w naszej szkole  
czytaj więcej...Uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili w piątek (05.12) najmłodszych czyli naszych przedszkolaków,aby przekazać dzieciom prezenty w dniu św. Mikołaja.
czytaj więcej...


Nauczyciel z pasją"
czytaj więcej...


Prawa dziecka w praktyce - 25 lat Konwencji o prawach dziecka - wyjątkowa inicjatywa UNICEF i Naczelnej Rady Adwokackiej
czytaj więcej...


Rekordowe ciacha czyli gimnazjaliści na Kiermaszu
czytaj więcej...


Sąd nad pleśnią
czytaj więcej...


Najpięknięjsze kartki świąteczne wykonane przez uczniów

"Nakręćmy się na czytanie!"
W odpowiedzi na konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń" uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej nakręcili filmik zachęcający do czytania literatury. To kolejna ogólnopolska akcja służąca popularyzacji czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży.
zapraszamy do obejrzenia filmu...Mistrzowie ortografii
Miło nam poinformować o sukcesie uczniów z naszej szkoły. Agata Tokarzewska z klasy IIc, Dominik Bielecki z klasy Ic oraz Bartłomiej Sochan z klasy IIIa zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne zwycięstwo!Nasza Szkoła wspólnie z Urzędem Gminy oraz Młodzieżową Radą Gminy
wzięła udział
w XIV edycji ogólnopolskiego programu pomocy potrzebującym
"Szlachetna Paczka"
czytaj wiecej...
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu
czytaj wiecej...Warsztaty liderskie w Motyczu Leśnym
czytaj wiecej...Grupa Ludności Cywilnej "Irma"
czytaj więcej...


Turniej tenisa stołowego
czytaj więcej...


Ogólnopolski Dzień Praw DzieckaWieczornica Patriotyczna
czytaj więcej...Młodzież ukraińska w Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Niedrzwicy Dużej

czytaj więcej...W dniu 8 listopada odbył się w Krężnicy Jarej XII Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej Nasza uczennica Weronika Janczak w kategorii solistów zajęła II miejsce, a nasz chór zajął w nim III miejsce4 listopada 2014r. gościliśmy w naszej szkole "Grupę Artystyczną Zarys Dziejów". Występ artystów przeniósł nas w czasy bitew i turniejów rycerskich
czytaj więcej...PORZĄDKOWANIE CMENTARZA
Zgodnie z coroczną tradycją uczniowie szkoły, a konkretnie klasy III d, IIa i IIc uczestniczyły przed Dniem Wszystkich Świętych w porządkowaniu cmentarza wojennego w pobliżu stacji kolejowej w Niedrzwicy Dużej. Na cmentarzu pochowani są żołnierze należący do armii austro - węgierskiej oraz rosyjskiej, polegli latem 1915 roku w jednej z bitew I wojny światowej.
Pamięć o nich kultywowana jest corocznie przez młodzież poprzez wykonanie prac porządkowych - zagrabieniu liści, złożeniu wieńców i zapaleniu zniczy.


Siedzibę Kuriera odwiedziła w poniedziałek 15-osobowa delegacja uczniów z gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca w gazecie od kuchni
czytaj więcej...Warsztaty dziennikarskie w redakcji Kuriera Lubelskiego - relacja Patrycji
czytaj więcej...


Siedzibę Kuriera odwiedziła w poniedziałek 15-osobowa delegacja uczniów z gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się, jak wygląda praca w gazecie od kuchni
czytaj więcej...Projekt polsko - ukraińska - grywalizacja

W lipcu bieżącego roku Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w partnerstwie z Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej
aplikowało do Ministerstwa Edukacji Narodowej o środki finansowe
na zadanie dotyczące wymiany młodzieży polsko - ukraińskiej,
czytaj więcej...

Link do projektu "Polsko-Ukraińska grywalizacja"Ślubowanie uczniów klas pierwszych
czytaj więcej...


Wycieczka klas drugich na Majdanek
czytaj więcej...


Lekcja historii na żywo
czytaj więcej...


"...Bohaterowie wielkich dni(...)
O was historia nie zapomni..."


Praca plastyczna uczennicy klasy II c Agaty Tokarzewskiej uzyskała wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Historycznym "W hołdzie bohaterom".
Agacie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennica pracowała pod kierunkiem Pani Magdaleny Konopczyńskiej.W dniu 17.10.2014 grupa gimnazjalistów pod opieką pana Bartosza Krupy wybrała się do Zespołu Szkół przy ulicy Bełżyckiej na warsztaty językowe, prowadzone przez dwie studentki z programu AIESEC. Udział w warsztatach był niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów. Najpierw swój kraj i obyczaje zaprezentowała Nurkyz Kadyrowa - mieszkanka Kirgistanu.
czytaj więcej...

W dniu 16 października 2014r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieszczanach odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II. W kategorii gimnazjum nasi uczniowie Anna Reszka i Dominik Bielecki zdobyli I miejsce. Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Anny Malarczyk
Gratulujemy!W dniu 15 października 2014r. bardzo uroczyście obchodziliśmy ślubowanie Samorządu Uczniowskiego jak również Święto Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski przygotował część artystyczną w której wielu nauczycieli mogło odnaleźć elementy z własnych lekcji. Były również kwiaty, życzenia i bardzo przyjemna atmosfera.

Wycieczka do Janowa Lubelskiego w krzywym nieco zwierciadle
czytaj więcej...
W dniu 5 października 2014 roku w Galerii Olimp odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Odblaski ratują życie", organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie. Uroczyste rozdanie nagród stanowiło element Pikniku Motoryzacyjnego inicjowanego przez Galerię. Autorką zwycięskiej pracy była Agata Tokarzewska, uczennica naszego gimnazjum.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Dzień Chłopaka w klasie IIId
czytaj więcej...W dniu 28 września 2014r. podczas pikniku rekreacyjno - sportowego nastąpiło rozstrzygniecie gminnego konkursu plastycznego "Nie bądź obojętny - reaguj na przemoc". W kategorii gimnazjum nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
I miejsce praca Patrycji Gralewskiej z klasy III d
II miejsce praca Gabrieli Kidaj z klasy I a
III miejsce praca Weroniki Kreczmer z klasy III a
Prace zostały wykonane pod kierunkiem Pani Magdaleny Konopczyńskiej
Gratulujemy!

Piknik rekreacyjno-sportowy w Niedrzwicy Dużej 28 września 2014 r.
czytaj więcej...


IV Światowy dzień Tabliczki Mnożenia
czytaj więcej...


Podsumowanie wyborów

W wyniku demokratycznych wyborów przeprowadzonych w ramach projektu edukacyjnego "Samorządy mają głos", któremu patronowało Centrum Edukacji Obywatelskiej, społeczność uczniowska naszego gimnazjum wybrała skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu głosów do Rady weszli następujący uczniowie:
z klasy Ic- Bielecki Dominik
z klasy IIa - Kolaszyńska Kinga
z klasy IIIa - Bielecki Bartłomiej i Rola Adam
z klasy IIIb - Podgórna Paulina i Węcławska Kinga
z klasy IIIc - Grudziński Marcin, Masierak Karolina, Polaczek Natalia
z klasy IIId - Gralewska Patrycja, Rybicka Marta i Wlaszczyk Łukasz
Szkolna Komisja Wyborcza na czele z przewodniczącą Katarzyną Bakoń dokonała również podliczenia głosów w wyborach do Młodzieżowej Rady Gminy Niedrzwica Duża, do której weszły następujące osoby:
z klasy Ia - Słotwińska Dominika
z klasy IIIc - Grudziński Marcin
z klasy IIId - Gralewska Patrycja i Rybicka Marta
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy społecznej na rzecz wszystkich uczniów naszego gimnazjum


XI Festiwal Nauki czytaj więcej...IV Powiatowe Biegi Uliczne czytaj więcej...
75 Rocznica Bitew pod Tomaszowem Lubelskim czytaj więcej..."Nauczać - znaczy pokazywać możliwości
Uczyć się -znaczy dawać sobie szansę"
Paulo Coelho

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

      W dniu 1 września 2014 roku, zgodnie z wieloletnią tradycją, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny Mszą Świętą w miejscowym Kościele Parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie nastąpiła oficjalna część uroczystości. Pani dyrektor powitała zebranych, przedstawiła nowych gimnazjalistów, rozpoczynających naukę w klasach pierwszych oraz ich wychowawców. Omówiła sprawy organizacyjne szkoły oraz złożyła wszystkim życzenia na nowy rok szkolny. Słowo do społeczności gimnazjalnej skierował również Wójt Gminy Adam Kuna.
       Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana specjalnie na tę okazję przez uczennice klas III. Na zakończenie uczniowie poszczególnych klas udali się do sal lekcyjnych celem spotkania z wychowawcami oraz zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi głównie planu zajęć.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom wiele siły, chęci i zaangażowania oraz jak najlepszych wyników w nauce, nauczycielom zaś dużo wytrwałości i cierpliwości.

NASZ PATRON


      Józef Piłsudski    patronem naszej szkoły.
czytaj dalej...

---> HYMN SZKOŁY...
BIP
OGŁOSZENIA
LICZNIK ODWIEDZIN
Od 1 marca 2006 roku ilość odwiedzin naszej strony wynosi:

Gimbaza
WYDANIA SPECJALNE
TWÓRCZOŚĆ LITERACKA
KĄCIK JĘZYKA NIEMIECKIEGO
KĄCIK MATEMATYCZNY
KĄCIK FIZYCZNY
KĄCIK INFORMATYCZNY
KĄCIK BIOLOGICZNY
OSIĄGNIĘCIA I AKCJE


Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna