SPOTKANIE

"Pisanie to wymyślanie siebie od nowa"

To słowa, którymi opisała swe działania, pasję i sposób na życie młoda autorka serii fantasy dla młodzieży pt. "Dzieci Nocy" Unity Blair. Nasz gość, prywatnie Urszula Baran, została zaproszona na spotkanie z młodzieżą gimnazjalną z inicjatywy biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
       Spotkanie odbyło się w dniu 14 listopada 2017 r. z udziałem publiczności - czytelników z klas IIa, IIIa oraz IIIc gimnazjum.
       Unity, na co dzień uczennica klasy pierwszej Zespołu Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie, przygodę z książką rozpoczęła będąc uczennicą gimnazjum. Debiutowała powieścią ?Dzieci Nocy. Błękitna Pełnia? w wieku 14 lat. Obecnie w przygotowaniu są kolejne powieści.
       Podczas bardzo sympatycznego, godzinnego spotkania Unity odpowiadała na pytania przygotowane i zadawane przez gimnazjalistów, m. in. o przyczyny dla których zaczęła pisać powieści, źródła czerpania pomysłów na akcję w swoich utworach. Opowiadała jak powstawała jej książka, w jaki sposób przebiegał proces wydawniczy jej utworu. Przedstawiła również swoje plany na przyszłość. Podczas spotkania prowadząca p. Magdalena Kosidło zaprezentowała fragment książki "Dzieci Nocy".
       Na koniec zebrani mogli otrzymać powieść Unity wraz z jej autografem.
Magdalena Kosidło