MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
WYDARZENIA

Czytanie w przedszkolu

       Wieloletnią tradycją naszej biblioteki jest czytanie bajek dzieciom z miejscowego przedszkola. W cotygodniowych spotkaniach w grupie "0" uczestniczą przede wszystkim Weronika i Monika z klasy IIa oraz od niedawna Gabrysia z IIIa, które z dużym zaangażowaniem przedstawiają młodszym kolegom i koleżankom cudowny świat baśni zawarty na kartach książek. Wspólne spotkania są świetną okazją do pokazania korzyści płynących z czytania książek najmłodszym oraz zachętą do sięgnięcia po kolejne, tym razem w domu i z pomocą rodziców.Regulamin konkursu fotograficznego "PRZYŁAPANI ZACZYTANI"
czytaj więcej...


"BO CHCEMY MIEĆ WYBÓR..."


      Nasza szkoła przystąpiła do II edycji konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. "Książki naszych marzeń". Konkurs polegał na stworzeniu listy książek o przeczytaniu których marzycie i które chcielibyście mieć w swojej bibliotece szkolnej oraz nagraniu krótkiego filmiku z Waszym udziałem (do 60 sekund), w którym przekonacie Organizatorów konkursu, że to właśnie nasza szkoła powinna dostać te książki.
      W filmiku nagranym i zmontowanym w całości przez Macieja Pietrasia i Mikołaja Dudę z klasy IIc debiutowała klasa Ia, która w odpowiedzi na temat przewodni - "Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki bo..." - orzekła "Bo chcemy mieć wybór...".

Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży.

Link do filmiku "Bo chcemy mieć wybór..."


CZYTAJ "VICTORA"!
"VICTOR" JEST DLA CIEBIE

      Zachęcam Was do wypożyczenia i poczytania najlepszego czasopisma dla Was - nastolatków - "VICTORA"
w całości poświęconego Waszym problemom.
      Czasopismo jest do wypożyczenia w bibliotece szkolnej, na okres dwóch tygodni.

"VICTOR" podzielony jest na kilka stref:
- strefa info zawiera pomocne dla Was artykuły np. poradniki zawodowe dotyczące wyboru przyszłej szkoły i zawodu, - strefa ja - poświęcona problemom nastolatków, zawiera psychotesty i inne ciekawe artykuły pisane przez Was i dla Was, - strefa edu zawiera przykłady testów egzaminacyjnych wraz rozwiązaniami, omówienia lektur, powtórki do egzaminu itp.

      Ponadto w Victorze znajdziecie szereg porad - odpowiedzi na listy przesyłane przez Was do redakcji, opisy konkretnych wydarzeń mających miejsce w zwykłej szkole wraz z komentarzem, prezentacje ciekawych pasji i zainteresowań Waszych rówieśników, porady kosmetyczne, porady z dziedziny mody i sportu.
      Znajdziecie również recenzje książek literatury młodzieżowej, zapowiedzi wydawnicze, a także nowości muzyczne. W "VICTORZE" każdy z Was może przedstawić swoją twórczość - fajną fotografię, wiersze, opowiadanie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

EXLIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna