FIZYK W KOSMOSIE

Projekt edukacyjny "Holocaust. Z pamiętnika Anny Frank..."

W dniu 21 maja 2015r. odbyła się prezentacja projektu "Holocaust. Z pamiętnika Anny Frank..." Realizatorami byli uczniowie z klasy IIa i IIb, którzy pracowali pod opieką p. Moniki Maciejki i p. Celiny Małek, zaś odbiorcami uczniowie z klas pierwszych i drugich. Jak został odebrany?

"Projekt o Holocauście wywarł na nas ogromne wrażenie, ponieważ ukazał nam cząstkę prawdy historycznej o zagładzie Żydów. Klimat, jaki panował na sali, idealnie podkreślał powagę tematu. Projekt bardzo nam się spodobał głównie dzięki przybliżeniu postaci Anny Frank".

Monika i Agnieszka, IIc

"Prezentacja o tematyce Holocaustu wzbudziła we mnie refleksję i zadumę nad bestialskim dziełem Hitlera. Holocaust jest tematem trudnym dla nas wszystkich, został on przedstawiony z perspektywy Anny Frank, młodej Żydówki, która wojny nie przeżyła. Zdjęcia ofiar, komentarze i przedstawienie tego zrobiły na mnie duże wrażenie"..

Daniel, Ia

"...a koniec prezentacji zwieńczyła bardzo wymowna cisza. To też wywarło na mnie ogromne wrażenie".

Olga, Ia