PROJEKT EDUKACYJNY

Projekt edukacyjny"Jesteśmy światłem i każdy może nim być"

Projekt edukacyjny "Jesteśmy światłem - każdy może świętym być" realizowany był od połowy listopada 2011r. do połowy stycznia 2012r. przez uczniów z kl. II a naszego gimnazjum. Opiekunem projektu edukacyjnego była pani Anna Malarczyk - katechetka gimnazjum i przedszkola w Niedrzwicy Dużej.

W projekcie edukacyjnym "Jesteśmy światłem- każdy może świętym być" udział wzięli:

1. Bartnik Martyna
2. Dębińska Karolina
3. Kępowicz Agata
4. Polaczek Paweł
5. Wójtowicz Martyna

W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem w Niedrzwicy Dużej. O naszych zamiarach poinformowaliśmy Panią Dyrektor, która od razu została naszym pierwszym sojusznikiem w projekcie. Następnie nawiązaliśmy współpracę z Panią Urszulą Michalewską, wychowawczynią grupy 6-latków w przedszkolu, która entuzjastycznie przyjęła nasze pomysły na spotkania z dziećmi. Projekt składał się z dwóch części. W pierwszej przygotowywaliśmy się do spotkania ze św. Mikołajem, a w drugiej przygotowywaliśmy wspólny występ jasełkowy w kościele parafialnym.
      Raz w tygodniu śpiewaliśmy z dziećmi piosenki religijne i bawiliśmy się przy muzyce. Na zakończenie projektu przygotowaliśmy dwa spotkania: ze św. Mikołajem i przedstawienie jasełkowe wystawione w naszym kościele parafialnym.
      W czasie spotkania ze św. Mikołajem dzieci z przedszkola pięknie zaśpiewały naszą wspólną piosenkę: "Święty uśmiechnięty". Św. Mikołaj, wraz ze śnieżynkami, odwiedził również dzieci ze szkoły podstawowej, a następnie pracowników Urzędu Gminy, Ośrodka Kultury oraz nauczycieli naszego gimnazjum.
      Przedstawienie jasełkowe: "Tak! On jest Królem!" zakończyło się ogromnym sukcesem, nagrodzone gromkimi brawami przez oglądających je parafian. Razem z dziećmi przygotowywaliśmy stroje, śpiewaliśmy kolędy, ćwiczyliśmy swoje role. Na zakończenie projektu każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Bardzo polubiliśmy naszych młodych kolegów i mamy nadzieję spotkać się z nimi jeszcze raz.