AKCJA CHARYTATYWNA

Akcja charytatywna

W grudniu i styczniu uczniowie naszego gimnazjum realizowali projekt przygotowany przez UNICEF-Polska pt. "Wszystkie kolory świata". W ramach tego przedsięwzięcia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza uszyli lalki, dzięki którym zakupione szczepionki pozwolą ratować życie dzieci z Sierra Leone.
     Prezentacja lalek nastąpiła podczas zebrania z rodzicami w dniu 26 stycznia. Pedagog szkolny p. Dorota Rusek przybliżyła ideę akcji oraz przedstawiła film przygotowany przez UNICEF. Zachęcała rodziców do czynnego udziału w przedsięwzięciu. Pozyskane pieniądze ze sprzedaży zostały wpłacone na specjalne konto UNICEF-Polska.
     Przygotowane lalki są symbolem pomocy, jakiej młodzież chce udzielić swoim rówieśnikom w innych krajach. Akcja spotkała się z dużym aplauzem.

Wolontariuszki:
Karolina Rusek