MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
PROJEKTY EDUKACYJNE

Projekty edukacyjne


Projekt edukacyjny "Nowe technologie z świecie telefonu"

      Uczennice Magda Mełgieś kl. IIIc, Kornelia Szadura kl. Ia i Natalia Szymuś są auatorkami nowatorskiego projektu edukacyjnego pt. "Nowe technologie w świecie telefonów". Projekt miał na celu zapoznać z historią telefonu komórkowego i najnowszymi technologiami w tej dziedzinie. Opiekunem projektu był Jan Flis

Nowe technologie w świecie telefonów
Projekt edukacyjny z informatyki "Historia gier komputerowych"

      Trzech uczniów z klasy IIIb przygotowało projekt edukacyjny pt. "Historia gier komputerowych". Celem projektu było zapoznanie uczniów z hiestorią powstawania gier na konsole. Opiekunem projektu był Jan Flis

Historia konsol stacjonarnych
"Młody Obywatel rozmawia. Czyli jak wyjść z działaniami poza Szkołę"

      Wbrew wszystkiemu, co się mówi o gimnazjalistach, my jesteśmy ciekawi świata i nie tylko na facebooku. Interesuje nas również, to co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu- nie, żeby plotki rozsiewać, to wykluczone!
      Chcemy świadomie funkcjonować w naszej małej ojczyźnie. Dlatego przystąpiliśmy do projektu "Młody Obywatel rozmawia. Czyli jak wyjść z działaniami poza Szkołę".
      I już "pierwsze koty za płoty" Poznajemy ciekawe historie, które dzieją się u naszych sąsiadów - pasje, zawody, zainteresowania, rodzinne niezwykłe zdarzenia. Potem to opracujemy i... Wkrótce dowiecie się jak nam poszło.
Klasa Ia

Dzień Liczby PI

Prace wstępne
      Przygotowania do Światowego Dnia Liczby PI zaczęliśmy już w styczniu. Burza mózgów przyniosła wiele efektów. Potem rozdzieliliśmy zadania i przeszliśmy do ich realizacji.
      Na korytarzu pojawił się intrygujący plakat zachęcający do stworzenia limeryku o dowolnej treści, którego liczba liter w kolejnych wyrazach odpowiadała cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby PI. Konkurs zakładał odtworzenie tego limeryku w dniu liczby PI w rytmie rapu.
     Następnie ogłosiliśmy konkurs na zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia PI. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania sponsorów nagród. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowaliśmy również na 14 marca.

Dzień liczby PI
      14 marca cała szkoła udekorowana była plakatami przypominającymi wzory z liczbą PI oraz przybliżoną jej wartością.
      W kilku klasach odbyła się prezentacja przybliżająca znaczenie liczby PI w matematyce przygotowana i przedstawiona przez zespół projektowy. Wszędzie roznosił się zapach ciasteczek z wdzięcznie wylukrowaną liczbą PI, które można było zdobyć po podaniu przybliżonej wartości bohaterki tego dnia.
Na pierwszej długiej przerwie odbył się konkurs rapowania limeryków, który wygrała Gabrysia z III b.
      Na drugiej długiej przerwie salę nr 8 wypełnili wszyscy, którzy wkuli znaczną liczbę cyfr rozwinięcia liczby PI. Rywalizacja była zażarta. Zwyciężyła Agata z IIIc. Największą jednak sympatią cieszył się Kahoot dotyczący ludolfiny.
     Nie było tego dnia w szkole nikogo, kto nie wiedziałby, jakie święto obchodzone jest 14 marca...

Śniadanie najważniejszym posiłkiem człowieka

"Śniadanie najważniejszym posiłkiem człowieka" to tytuł projektu edukacyjnego zrealizowanego przez Natalię Choinę z kl. IIa, Izę Murlak z kl. IIb i Monikę Waryszak z kl. IIc w ostatnim czasie. Prezentacja projektu odbyła się 19 maja 2015r. Dziewczęta włożyły dużo pracy w opracowanie i przedstawienie znaczenia śniadania w codziennej diecie każdego z nas, szczególnie w diecie ucznia, który jest w wyjątkowym dla człowieka wieku rozwojowym i jeszcze w tym czasie musi się dużo uczyć.
Dowiedzieliśmy się co należy jeść na śniadanie, o jakiej porze, jak ważne jest II śniadanie, ile wody potrzebuje organizm człowieka, co powoduje brak śniadania w codziennym rozkładzie posiłków .
Obejrzeliśmy scenkę rodzajową pokazującą błędy żywieniowe najczęściej popełniane przez młodych ludzi, zastępujących zdrowe śniadanie słodyczami i napojami gazowanymi oraz prezentację multimedialną wyjaśniającą zasady zdrowego odżywiania się. Mogliśmy dowiedzieć się jakie wartości odżywcze mają wystawiane podstawowe warzywa i owoce oraz posmakować pracowicie przygotowanych przekąsek owocowych, suszonych owoców i pysznych soków domowej roboty. Dla uważnych słuchaczy prezentacji, realizatorki projektu przeprowadziły quiz sprawdzający wiedzę. Poprawne odpowiedzi nagradzane były dorodnymi owocami, które można było sobie samemu wybierać z kosza. Projekt spotkał się z aprobatą koleżanek i kolegów obserwujących prezentację, o czym świadczyła cisza i skupienie obserwatorów.

Opiekunem projektu była p. Jadwiga Janczarek

Prezentacja
obejrzyj...
W dniu 21 maja 2015r. odbyła się prezentacja projektu "Holocaust. Z pamiętnika Anny Frank..." Realizatorami byli uczniowie z klasy IIa i IIb, którzy pracowali pod opieką p. Moniki Maciejki i p. Celiny Małek
czytaj więcej...Dnia 23 marca w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pod znamiennym tytułem "Daj dziaba, czyli o odżywianiu nastolatków". Grupa projektowa to trzy ekstra dziewczyny z klasy III c: Natalia Polaczek, Karolina Masierak oraz Izabela Grzegorzewska,
czytaj więcej...
19.02.2015 zespół uczniów z klas IIIb, IIb, Ic i Ib przygotowanych pod kierunkiem pani Katarzyny Sochan zaprezentował efekt projektu pod tytułem "Leonardo da Vinci - człowiek, który chciał wiedzieć wszystko!"
czytaj więcej...

Sprawozdanie z projektu "Prawdy nie da się rozstrzelać... Gmina Niedrzwica Duża
w latach 1939-1945"


Zapomniana gwara ludowa Niedrzwicy Dużej i okolic - Ten nowatorski
i trudny temat, zrealizowany przez Annę Drobek, Patrycję Kasprzak, Karinę Samolej, Ernesta Palucha i Remigiusza Widza, nie powinien kojarzyć się jedynie z lekcją języka polskiego, ale przede wszystkim z zabawą w młodych regionalistów tropiących "w terenie" relikty niedrzwickiej gwary ludowej, o czym można się przekonać w poniższej prezentacji.


Prezentacja "Zapomniana gwara ludowa Niedrzwicy Dużej
i okolic"Projekt edukacyjny z chemii "Po pierwsze nie szkodzić"


Projekt edukacyjny "FIZYK W KOSMOSIE"


Wojna najczęściej kojarzy się z przemieszczającymi armiami techniką wojenną itp. Ale zwierzęta na wojnie? Temu właśnie poświęcony był nasz projekt. Podsumowanie przedsięwzięcia miało miejsce 16 grudnia 2013 r. Namiastkę tego co się działo zamieszczamy poniżej.

Wojtek, niedźwiedź który poszedł na wojnę
Zwierzęta na wojnie

Realizatorki projektu: Natalia Kret, Izabela Wróbel, Patrycja Celej, Katarzyna Pietras


W ramach realizacji projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie uczeń klasy Ia Kacper Bernecki wykonał prezentację
pt. "Problemy współczesnej młodzieży"


W ramach realizacji projektu edukacyjnego z wiedzy o społeczeństwie uczennice klasy Ia: Anna Jankowska, Kinga Kolaszyńska oraz Weronika Wlaszczyk wykonały prezentację
pt. "O problemach współczesnej młodzieży"


W dniu 21.11 br. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego uczennic klasy IId pod tytułem "Symbole wiary i tradycji religijnej
w Niedrzwicy Dużej i okolicach".

Prezentacje dotyczące projektu:
-"Krzyże i kapliczki przydrożne w gimnie Niedrzwica Duża i okolicach"

-"Mapa kapliczki i krzyże"


Projekt z historii regionalnej

Prezentacja multimedialna o postaci Andrzeja Janczaka


Finał Projektu Edukacyjnego klasy IIa


Problemy młodych ludzi - Patrycja Gralewska i Weronika Klecha


    Matematyka Innego Wymiaru


Dzień Europejski - 1 czerwca 2012 godz. 9-11


Pierwsza pomoc dla każego, dla dużego i małego


Jesteśmy światłem - każdy może świętym być


Kapliczki jako element tradycji ludowej
NASZ PATRON


      Józef Piłsudski    patronem naszej szkoły.
czytaj dalej...

---> HYMN SZKOŁY...
BIP
OGŁOSZENIA
LICZNIK ODWIEDZIN
Od 1 marca 2006 roku ilość odwiedzin naszej strony wynosi:

Gimbaza
WYDANIA SPECJALNE
TWÓRCZOŚĆ LITERACKA
KĄCIK JĘZYKA NIEMIECKIEGO
KĄCIK MATEMATYCZNY
KĄCIK FIZYCZNY
KĄCIK INFORMATYCZNY
KĄCIK BIOLOGICZNY
OSIĄGNIĘCIA I AKCJE


Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna