SAMMJUT

SamMjut - wydanie specjalne

Niedawno, jak zapewne zauważyliście, nasza szkoła wydała specjalny (bo z wyjątkowym przesłaniem) egzemplarz gazetki "SamMjut". A dlaczego jest on taki niezwykły? - zapytacie. Cóż, odpowiedź jest prosta.

Grupa uczennic z naszego gimnazjum w składzie: Patrycja Gralewska, Natalia Polaczek i Agata Tokarzewska pod opieką pani Moniki Maciejki oraz pani Katarzyny Bartnik wcieliła się w rolę dziennikarek i zredagowała tematyczną serię artukułów dotyczących instytucji zajmujących się ekologią na terenie naszego województwa i najbliższej okolicy oraz działań na rzecz ekologii, przeprowadzonych przez społeczność naszej szkoły. Dodatkowo pomocną dłoń wyciągnął do nas Michał Sidor, który zajął sie sprawami technicznymi i układem graficznym. Podjęłyśmy takie wyzwanie, ponieważ pragnęłyśmy spróbować swoich sił w konkursie o tematyce popularnej, ale nie mniej jednak trudnej. Konkurs "Lubelszczyzna - moja mała ojczyzna" został zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Suścu, przebiegał pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W bieżącym roku szkolnym była to już VI edycja, której tym razem tematem były "Eko-instytucje Lubelszczyzny". Naszym zadaniem było, jak się łatwo domyśleć, przedstawienie historii oraz obecnych działań instytucji i organizacji proekologicznych naszego regionu na poziomie województwa oraz na poziomie lokalnym, bogactw naturalnych lubelszczyzny oraz sposobów propagowania inicjatyw ekologicznych na terenie naszej szkoły. Z dumą muszę przyznać, że świetnie nam się to udało! Ciężką pracą i ogromnym zapałem uzyskałyśmy wyróżnienie. Jest to ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę ilość zgłoszonych prac.

Jeśli jesteście ciekawi rezultatów, a nie mieliście okazji ich zobaczyć -nie martwcie się!

Tutaj załączamy również specjalne wydanie gazetki w formie elektronicznej.

Patrycja Gralewska