TURNIEJ BRD

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 28 kwietnia, w Lublinie udbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Nasza drużyna w składzie: Grzegorz Choina, Dawid Gęca i Marcin Pietrzak zajęła w tym turnieju I miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik osiągnął Marcin Pietrzak.

Turniej BRD jest przeprowadzony pod nadzorem Kuratorium Oświaty, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i współpracy z Polskim Związkiem Motorowym. W tym roku puchary ufundował Prezydent miasta Lublina. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
    W czasie eliminacji zarówno gminnych, jak i powiatowych sprawdzana była wiedza z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, umiejętność przejazdu rowerem po torze przeszkód, poruszanie sie po miasteczku oraz udzielania pierwszej pomocy.