ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W dniu 24.10.2005r. odbyło się ślubowanie klas I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej. Taka uroczystość odbyła się po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, iż nie ostatni! Akademia stała się bowiem okazją do lepszego wzajemnego poznania się, a z naszej strony deklaracją odpowiedzialności za powierzonych nam maluchów.
    W czasie uroczystości ślubowaliśmy godnie reprezentować naszą szkołę i przysięgi tej zamierzamy dotrzymać. Część artystyczną rozpoczęli nasi młodsi koledzy. Bardzo podobała nam się ich recytacja. Mimo licznych wpadek swoim poczuciem humoru i pewnością siebie sprawili, iż publiczność była zachwycona ich występem. My też nie wypadliśmy gorzej. Po udanym przedstawieniu publiczność pożegnała nas burzą braw. Po krótkiej przerwie na parkiecie pojawił się fantastyczny zespół "FESTA". Cieszymy się, że mamy aż tak zdolnych kolegów - ich występ zachwycił dosłownie wszystkich. Po akademii pożegnaliśmy młodszych kolegów, a nas zaproszono na poczęstunek i dyskotekę. Wszyscy naprawdę doskonale się bawili.
    Był to dla nas ważny dzień, ponieważ - jak powiedziała pani dyrektor - staliśmy się nareszcie w pełni gimnazjalistami!