ZADUSZKI

"Ciszą cmentarną ukołysani z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani odpoczywają w pokoju"

Zaduszki Poetyckie

W ten listopadowy dzień odżywają nasze wspomnienia o bliskich i nieobecnych. Pojawia się głęboka refleksja i zaduma nad przemijaniem, nad sensem ludzkiego losu. Zapadający zmrok, rozświetlony blaskiem palących się zniczy, powoduje, że nie istnieje granica między światem tych, tych co odeszli i tych, którzy o nich pamiętają.
      Zgodnie z naszą szkolną tradycją, grupa uczniów z klas II pod kierunkiem pani Anny Malarczyk przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony pamięci tych, których już nie ma wśród nas. W odpowiedni nastrój wprowadziły nas piękne utwory poetyckie i muzyczne oraz prezentacja multimedialna "Listopadowe zamyślenia". Minutą ciszy uczciliśmy pamięć o tragicznie zmarłej Patrycji, byłej uczennicy naszego gimnazjum.

Listopadowe dni nie są tylko chwilami rozpaczy i smutku. Wierzymy przecież, ża nasi najbliżsi są w innym, lepszym świecie. Nie odeszli zupełnie. Są w nas, w naszej pamięci, sercach, wspomnieniach...

Małgorzata Kuna