ŚLUBOWANIE

Ślubujemy!!!

Słowa uroczystej przysięgi składanej przez uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zabrzmiały w murach niedrzwickiej sali gimnastycznej 13 października 2011r. Po raz kolejny bowiem obie placówki wspólnie świętowały podniosłe przyjęcie w poczet szkolnej społeczności aż 57 gimnazjalistów i 57 maluchów.
      Zaproszeni goście oraz Dyrekcje obu szkół, zebrani licznie rodzice i dziadkowie a także przedstawiciele wyższych klas z uśmiechem powitali wchodzących parami ?duży ? mały? głównych bohaterów uroczystości. Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów, odśpiewania hymnu, powitań zgromadzonych. Sam moment ślubowania miał niezwykle podniosłą oprawę ? po złożeniu przysięgi uczniów SP pasowano olbrzymim piórem, przedstawicieli gimnazjalistów zaś ? pamiątkową szablą otrzymaną od Związku Piłsudczyków. Słowa, które wypowiedzieli następnie zaproszeni goście i dyrekcje, podkreślały wagę tej chwili, odpowiedzialność, jaką biorą na siebie nowo pasowani uczniowie, wreszcie niosły optymistyczne przesłanie dla pierwszaków: w drodze ku wiedzy i dorosłości nie jesteście sami ? pomogą wam ci, którzy dziś stoją obok!
      Kolejnym, słodkim punktem programu stały się upominki wręczane przez obie Rady Rodziców, kolegów z klas drugich. Nie mogło obyć się także bez części artystycznej: maluchy uroczo wyrecytowały i zaśpiewały najważniejsze przykazania bezpiecznego ucznia, gimnazjaliści zaś przenieśli zgromadzonych w świat starożytnego Egiptu, by tam poddać arcytrudnym próbom ochotników z klas pierwszych. Ostatnim punktem programu stała się dyskoteka połączona z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców (czego zazdrościli zgłodniali i roztańczeni koledzy z klas drugich i trzecich stojący w drzwiach).

Pragniemy z serca podziękować tym wszystkim, dzięki którym uroczystość Ślubowania na zawsze pozostanie w uczniowskiej pamięci.

Uczniowie i Wychowawcy klas pierwszych