WARSZAWA

Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec" - wycieczka do Warszawy.

W dniu 19 października 2011 roku odbyła się wycieczka do Warszawy. Większość uczestników stanowili uczniowie klas drugich. Był to wyjazd tematyczny - śladami bohaterów "Kamieni na szaniec".
      I tak rozpoczęliśmy wędrówkę po Warszawie. Śladami tych, którzy nie godzili się na niemiecką okupację - batalionów Zośki, Parasola i innych.
      I oto główny cel naszego wyjazdu - Muzeum Powstania Warszawskiego. Dech zapiera. Najpierw widoki przedwojennej stolicy, nagle słychać odgłosy spadających bomb i rozpoczyna się długotrwała walka. Następnie historia powstańczych zmagań, niezwykle urealniona. Na koniec ruiny i groby tych, którzy chcieli się zmierzyć z hitlerowską potęgą.
Kto nie odwiedził tego muzeum, musi to zrobić koniecznie, kto już był - z pewnością powróci tam raz jeszcze.
      I na koniec Powązki, część wojskowa. Tam groby tych, którzy zginęli w 1920, 1944 i tych, którzy umierali w powojennej Polsce. Milkniemy przy pomniku upamiętniającym tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
      Chociaż pogoda była taka sobie, wyjazd należy zaliczyć do udanych - ogromna dawka patriotyzmu.

Celina Małek