AIDS NIE WYBIERA

"Aids nie wybiera, Ty możesz"

Dnia 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okoazji w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Doroty Rusek. Młodzież przedstawiła autorską prezentację multimedialną, w której ukazała trudną problematykę zakażenia wirusem HIV. Dodatkowo przygotowany krótki montaż słowno - muzyczny poruszył tematykę ludzkich zachowań wobec ludzi chorych na AIDS.
      Całość apelu dopełnił wykład pielęgniarki pani Ewy Reszki dotyczący profilaktyki zakażenia wirusem HIV oraz sposobów postępowania w przypadku zachorowania.
      Głównym przesłaniem całego spotkania było włączenie się do akcji Światowego Dnia Walki z AIDS, a przede wszystkim propagowanie postawy tolerancji wobec ludzi chorych.

Dorota Rusek