ZADUSZKI POETYCKIE

Zaduszki Poetyckie

Nic nie zatrzyma się bardziej i nic nie przyśpieszy niż to, co dane jest przez życie. Wszystko dzieje się nieustannie, nie obok ani nie przy okazji, ale pomimo wszystkiego i w nas.
    2 listopada, tradycyjnie już w naszym gimnazjum Zaduszki Poetyckie pomogły nam zatrzymać się, choć na chwilę, w pogoni codziennych spraw i obowiązków, zastanowić się nad sensem istnienia, dotrzeć w głąb skrywanych myśli. Wprowadziły nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu. Przy recytowanych utworach i pięknej muzyce wspomnieliśmy nieobecnych bliskich i tych, których nie znaliśmy.
    Znajdźmy czas dla drugiego człowieka. Nie odkładajmy na później przyjaźni, ani miłości. Nie tłumaczmy się ciągłym brakiem czasu, obowiązkami, pośpiechem... Bo może się zdarzyć, że nie zdążymy powiedzieć tych najważniejszych dla nas słów.

Małgorzata Kuna