WYCIECZKA DO ŁODZI

Wycieczka do Łodzi

W dniach 26-27 czerwca 2010 roku wraz z kołem teatralnym oraz opiekunami p. Katarzyna Sochan i p. Małgorzatą Kuną udaliśmy się na wycieczkę do Łodzi i okolic. Wyjechaliśmy wcześnie rano. Punkt pierwszy, a zarazem najważniejszy dla nas, jako przyszłych aktorów:D zajmowała Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa (Łódzka Filmówka). Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy placówkę, dziedziniec, a co najważniejsze, mieliśmy okazję posiedzieć na słynnych schodach i poczuć atmosferę miejsca, które wychowało kilka pokoleń artystów filmowych. Następnie udaliśmy się do Muzeum Kinematografii, które również znajduje się w Łodzi. Pełni wrażeń, ale niezbyt zmęczeni, pojechaliśmy zwiedzać piękny, zabytkowy pałac. Spacer ulicą Piotrkowską, na której znajduje się m.in. Aleja Gwiazd, Pomnik Misia Uszatka oraz kamienica Guttenberga, nigdy nie zapomnimy, ponieważ pani przewodnik przekazała nam multum ciekawostek dotyczących właśnie tej ulicy, a także samego miasta. Po długim spacerze udaliśmy się do ostatniego miejsca, czyli ogromnej Archikatedry. W końcu dotarliśmy do pensjonatu, zakwaterowaliśmy się w pokojach i zjedliśmy smaczny obiad. "Zielona noc" minęła nam bardzo szybko, a to tylko dlatego, że po 22 wszyscy byliśmy już w swoich pokojach... No może z małymi wyjątkami:P. Dzień drugi rozpoczęliśmy od pobudki tych, którzy z niewiadomych przyczyn mieli problemy ze wstaniem:p. Ale w końcu się udało:). Na śniadaniu był komplet. Później pojechaliśmy zwiedzać tereny odkrywkowej kopalni węgla brunatnego, czyli na trasy widokowe nad wyrobiskiem. Widok był niesamowity. Zobaczyliśmy ogromną przestrzeń, jaką zajmuje ta kopalnia oraz z bliska obserwowaliśmy struktury ziemi. Tym drugim możemy zabłysnąć na lekcjach geografii ;P. Dla niektórych najciekawszy i najbardziej oczekiwany punkt wycieczki to Góra Kamieńsk. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji m.in. wjazd i zjazd kolejką liniową, a także przejazd torem saneczkowym, który na pewno zapamiętamy. Dziękujemy p.Kasi i p.Gosi za opiekę, wyrozumiałość i miłą atmosferę. Wszyscy zgodnie uważamy wycieczkę za bardzo udaną!;))

Karolina Bartoszcze