TURNIEJ BRD

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 24 kwietnia, w Lublinie udbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Nasza drużyna w składzie: Marcin Choina, Jarosław Opryński i Bartłomiej Pietrzak zajęła w tym turnieju II miejsce na sześć szkół powiatu lubelskiego. Do zajęcia I miejsca i udziału w szczeblu wojewódzkim zabrakło im kilku puktów. Wcześniej w etapie gminnym pokonali drużyny z Krężnicy Jarej i Niedrzwicy Kościelnej.

Zobacz wynik naszej drużyny

Turniej BRD jest przeprowadzony pod nadzorem Kuratorium Oświaty, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i współpracy z Polskim Związkiem Motorowym. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
    W czasie eliminacji zarówno gminnych, jak i powiatowych sprawdzana była wiedza z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, umiejętność przejazdu rowerem po torze przeszkód, poruszanie sie po miasteczku oraz udzielania pierwszej pomocy.

Równolegle odbywał się w tym dniu turniej dla szkół podstawowych w którym uczniowie Szkoły Podstawowej z Niedrzwicy Dużej, pod opieką pana Jacka Słotwińskiego zajęli również II miejsce.

Na zakończenie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Jan Flis