GIMBAL 2010

Gim bal 2010

Setki pomysłów, kilkadziesiąt wykonanych telefonów,
kilkanaście dni przygotowań i prób "tylko" po to...,
aby wspominać ten niezapomniany wieczór do końca życia !

Dnia 13, miesiąca lutego, roku 2010 w Gimnazjum nr 1 w Niedrzwicy Dużej wielka uroczystość: Bal gimnazjalny. Tego dnia trzecioklasiści po uprzednich wielodniowych przygotowaniach, po zakupie balowych sukni i garniturów, tradycyjnie - krokiem poloneza rozpoczęli pierwszy w swoim życiu bal.
Rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście podziwiali taniec uczniów, który co roku zaskakuje nowymi, coraz to ciekawszymi elementami.
    Po części oficjalnej nastąpiła "mniej oficjalna". Cała sala, dotąd gimnastyczna lecz tego dnia dzięki dekoracji - balowa zapełniła się tańczącymi gimazjalistami. Jednak już po chwili towarzyszyło im przybyłe grono pedagogiczne, które trzeba przyznać bawiło się znakomicie (w tym miejscu na prośbę gimazjalistów pozdrawiamy szczególnie panią Małgorzatę Pyź i pana Bartosza Krupę :)). Gdy wszyscy spalili już troszkę kalorii nadszedł czas na część kabaretową. W centrum zainteresowania byli...wychowawcy klas trzecich. Cóż, nie byłoby w tym nic nowego :) gdyby nie to, że twórczynie kabaretu nieco poniosła wyobraźnia i zaaranżowały widzom spotkanie nauczycielek...40 lat później!. Czyli w kilku słowach: ciekawe stroje w połączeniu z beczką humoru i szczyptą wspomnień :). Jednak w obawie, że uczestnicy balu nie będą mieli na tyle energii, aby bawić się do późnych godzin, pewna trzecioklasistka postanowiła wezwać szamankę. Ta dość nietypowo wyglądająca i zachowująca się postać dzieliła się ze wszystkimi swoją "pozytywana moca" jak mogła najhojniej, po czym zniknęła i więcej już nikt jej nie spotkał :).

Nie zabrakła róznież tradycyjnej gali rozdania statuetek, a oto ich zdobywcy:

Autostopowicz roku - Mirosław Warzocha-IIIa,
Al-Kaida roku - Piotr Woźniak-IIIb,
Energia oszczędny roku Norbert Selegrat-IIIb,
Gwiazdeczka roku - Jakub Wałachowski-IIIa,
Nieokiełznany roku - Sylwester Baum-IIIb,
Kruchy roku - Krzysztof Kasiura-IIIc,
Unikat roku - Łukasz Krasula-IIIa,
Familijna roku - Emilia Flis-IIIc,

A gdy już wszyscy zostali obdarowani brawami, znów powróciliśmy do kształcenia się w kategorii tanecznej :).

I ja tam byłam coca-cole piłam, wspaniale się bawiłam i jestem pewna, że wszyscy GimBal 2010 uważają za udany i wspominać będą wyśmienitą zabawę :).

Karolina Masierak

Zdjęcia - Karol Gruda