JASEŁKA

Jasełkowy zawrót głowy

Przepis na udane jasełka?

Przygotuj:

• 4 diabełki
  • 7 pastuszków
  • dosyć sporą grupę aniołów (najlepiej grzecznych)
  • 1 króla Heroda
  • kilku mieszkańców Betlejem
  • 1 Żyda
  • 2 Śmierci
  • Świętą Rodzinę
  • 3 Mędrców ze Wschodu
  • 1 Adama i 1 Ewę
  • przebiegłego węża
  • 2 rabinów
i kilka innych postaci do smaku.Wszystko wymieszaj ze szczyptą pięknych kolęd i pastorałek. Podawaj z dużą ilością uśmiechu.

Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że w tym roku Jasełka były wyjątkowe. Przyczyną tego jest między innymi fakt, że przygotowywaliśmy się do nich od dłuższego czasu i kiedy nadeszło nasze "tournee po Niedrzwicy" (składały się na nie aż trzy wystepy: w kościele, w szkole i w GOKSiRze), byliśmy już dobrze znającą się grupą młodych ludzi o wielkim zapale i niemniejszym talencie. ;).
Próby, jak pewnie nietrudno sie domyśleć - upływały nam wesoło i czasem chyba troszkę za głośno. Na szczęście nad sytuacją skutecznie panowała p. A. Malarczyk, której jeszcze raz bardzo dziękujemy za opiekę. Ale najfajniej to było chyba wtedy, kiedy jak stado głodnych wilków rzuciliśmy się na cukierki, które dostaliśmy od Administratora naszej parafii - ks. Wiesława Cieszko. W kościele smakowały pysznie, ale w GOKSiRze mało kto ich spróbował, bo altruistycznie bezinteresowni "aktorzy" rzucili ich większą połowę (tak, tak: większą połowę - jeszcze do mnie nie dotarło, że połowy są równe ;D) w zdziwioną nagłym, słodkim bombardowaniem widownię.
    Dziekujemy więc wszystkim Wam, którzy oglądaliście chociaż jeden z naszych występów i zapraszamy do oglądania naszych kolejnych Jasełek - już w styczniu 2011! ;D

Agatha IIc