WYCIECZKA LICHEŃ-POZNAŃ-KÓRNIK-SZLAK PIASTOWSKI

Wycieczka Licheń-Poznań-Szlak Piastowski

Dnia 12 maja wyjechaliśmy na wycieczkę w stronę Wielkopolski. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie, ponieważ mieliśmy przed sobą bardzo długą drogę. Po dłuższej jeździe, w końcu dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wycieczki, czyli do Lichenia. Jest tam piękne sanktuarium i park ze stacjami drogi krzyżowej.
    Po zwiedzeniu sanktuarium wyruszyliśmy w dalszą drogę, do miejscowości Gądki, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Zajazd, w którym nocowaliśmy nazywał się NON-STOP, w którym były bardzo ładne pokoje, a na jedzenie nie mogliśmy narzekać, gdyż było przepyszne. Zwiedzaliśmy dużo, ale nie byliśmy zmęczeni, ponieważ program wycieczki był ciekawy i bardzo dobrze rozplanowany. Miejsca, które zwiedzaliśmy to: Poznań, Licheń, Kórnik, Biskupin, Gniezno, Lednica, Pobiedziska.
    Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki, ponieważ była bardzo miła atmosfera, dobre warunki i bardzo fajny program. Wszystkich zachęcamy w temte strony, ponieważ można zobaczyć naprawdę bardzo dużo i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących przeszłości naszego kraju.
    Trzeciego dnia pojechaliśmy do Biskupina, gdzie zobaczyliśmy rekonstrukcję starej osady oraz dowiedzieliśmy się, jak żyli kiedyś ludzie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Gniezno i słynne drzwi bazyliki.
Ostatniego dnia wybraliśmy się nad Jezioro Maltańskie oraz do galerii handlowej "Stary Browar". Jezioro, to piękny punkt naszej wycieczki. Był tam tor saneczkowy i wiele innych atrakcji. Do domu wróciliśmy około godziny 23.00. To była udana wycieczka!

Wywiad z uczniami:
-Jak podobało Wam się na wycieczce?

-Było bardzo fajnie, dużo zwiedzaliśmy i poznawaliśmy historię naszego kraju.
-Byli fajni opiekunowie i jedzenie było bardzo dobre.
-Nie zapomnę do końca życia tej wycieczki. Było super!!!

Opracowali - Magdalena Postrożna i Bartosz Szymański