SPOTKANIE

Spotkanie z Leslie Howell

Pewnego dnia do naszej szkoły przyjechała Leslie Howell pochodząca z Tobago. Na początku przedstawiła się i opowiedzieła nam trochę o sobie, oczywiście w języku angielskim. Później mogliśmy ją zapytać o to, co nas interesuje. Jak się okazało uwielbie disco polo, a gdy pierwszy raz zobaczyła śnieg, wyszła na dwór na boso. Na pytanie - jak jest traktowana u nas w kraju?, odpowiedziała, że zdarzały się niemiłe sytuacje. Powiedziała nam również, że tam skąd pochodzi w obrębie jednej rodziny, brat może mieć ciemną karnację, a siostra jasną. Leslie, pytała każdego o imię i próbowała je wymówić, co jej bardzo dobrze wychodziło. Znała też parę innych polskich słów, ale namawiała nas do zadawania pytań po angielsku. Na koniec spotkania wręczyliśmy jej drobne upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że kiedyś odwiedzi nas ponownie.
Opracowała - Aleksandra Pawłowska