ZADUSZKI POETYCKIE

Zaduszki poetyckie

"TYM, KTÓRZY ODESZLI"

Są w naszym życiu chwile pełne radości, uśmiechu i rozbawienia. Ale są także pełne zadumy, refleksji nad światem, nad przemijaniem. Te listopadowe dni dają nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad sensem życia i śmierci.
    Uczniowie klasy IIIa i IIc wraz z wychowawcami przygotowali montaż poetycki pod hasłem "Tym, którzy odeszli". Scenariusz został oparty na wierszach polskich poetów tworzących w różnych okresach historycznych. Poezja ta pokazuje sens i cel życia, przypomina o patriotyzmie, heroizmie bohaterów narodowych,którzy spoczywają w różnych miejscach świata; przypomina drogi Polski do niepodległości. Całość montażu została uświetniona odpowiednio dobraną muzyką.
    Niezmiernie cieszy fakt, że nasi gimnazjaliści potrafią zachować właściwą postawę i godnie przygotować sie do tych wyjątkowych, listopadowych dni.
Opracowała - Małgorzata Kuna