ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Uroczystość ślubowania klas pierwszych

"Talent bez nauki, to brylant nieobrobiony,
który choć jest brylantem, to nie wydaje blasku"

W dniu 23 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, tradycyjnie już wspólne dla uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Zwyczaj organizowania wspólnych ślubowań został w naszej szkole zapoczątkowany już 4 lata temu, a to, że funkcjonuje do dziś świadczy o tym, że jest to zwyczaj bardzo dobry. Każdy pierwszak z podstawówki ma jednego lub dwóch "opiekunów" z gimnazjum, do których zawsze może zwrócić się o pomoc.
    Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na uczniów odbyła się humorystyczna część artystyczna młodych pierwszoklasistów. Następnie scena należała do trochę większych pierwszaków, którzy zaprezentowali niesamowicie zabawne przedstawienie, za sprawą którego wiele osób śmiało się do łez. Potem wystąpił zespół "Festa" jednoczący uczniów z obu szkół. Później wiadomo - dystkoteka z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Świeżo upieczeni gimnazjaliści bawili się aż do białego rana, no może trochę krócej :). Wbrew pozorom nie była to więc sztywna uroczystość, wręcz przeciwnie - pierwszoklasiści byli (i są :)) bardzo zadowoleni z faktu, że stali sie pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Opracowała - Agata Zając kl. Ic