BAL GIMNAZJALISTY

"Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą,
      jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli,
        ale także śpiewa, tańczy (...) i świętuje"
                                          Harrey Cox

Nadszedł czas, by uczniowie klas III
Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej,
tradycji czyniąc zadość,
krokiem poloneza uroczysty bal rozpoczęli...

To piękne wydarzenie miało miejsce 15 stycznia 2005 roku. Uczestniczyli w nim uczniowie czterech klas trzecich z wychowawcami: p. Anną Stachyrą, p. Janem Flisem, p. Krzysztofem Kłosem, p. Moniką Wiechnik oraz innymi nauczycielami. Bal rozpoczął się tradycyjnie - polonezem. Rodzice i nauczyciele ze wzruszeniem przyglądali się, jak młodzież świetnie radzi sobie w tym tańcu i jak wspaniale się prezentuje.
      Po tych emocjach przyszła kolej na oficjalne otwarcie balu. Pani dyrektor Barbara Słotwińska zaprosiła młodzież, nauczycieli i rodziców do wspólnej zabawy. Kilka słów do uczniów skierował też pan Jan Sokół - zastępca wójta gminy Niedrzwica Duża.
      I zaraz potem zabrzmiały dźwięki walca. Tak rozpoczęły się tańce, które trwały, trwały i trwały...Nikt nie czuł się zmęczony, bo kapela nie pozwoliła siedzieć, nogi same podrywały się do pląsów. Nie zabrakło też konkursów, jak co roku wręczono statuetki, którym towarzyszyły humorystyczne komentarze. Młodzież bawiła się świetnie, a zachęceni przykładem nauczyciele i rodzice, poszli w jej ślady. Nastrój tego wieczoru podkreślił urokliwy wystrój sali, a także pięknie przygotowane przyjęcie i wspaniałe kreacje (co można podziwiać na zdjęciach).
"I ja tam byłem, miód i wino piłem. A co widziałem to tu opisałem".