WYCIECZKA SUDETY-CZECHY

Wycieczka Częstochowa-Karpacz-Teplice-Dvore Kralove-Praga

W dniach 9-12 czerwca odbyła się wycieczka Sudety-Czechy. Na udział w tym wyjeździe zdecydowało się po kilka osób z każdej klasy trzeciej oraz kilkoro z drugiej.
    Zbiórka przed szkołą zaplanowana była na godz. 2.30. Kiedy nie w pełni obudzeni uczestnicy wycieczki zebrali się na miejscu, autokar (znany nam z wcześniej z wyjazdu nad morze) mógł wyruszyć w trasę.
    Pierwszym punktem turystycznym była Częstochowa, gdzie jak wiadomo znajduje się jasnogórski klasztor, który oczywiście zwiedziliśmy. Nie zagrzaliśmy tam długo miejsca (chociaż elegancka toaleta cieszyła się dużym powodzeniem :)) i pojechaliśmy dalej.
    Kolejnym etapem naszej podróży było zakwaterowanie w Karpaczu. Jak lwice walczyłyśmy o 5-osobowe pokoje, co oczywiście się udało. Nasze lokale były bardzo sympatyczne, szczególnie wygodne taborety i sztuczne paprotki. Przed pensjonatem znajdował się plac zabaw i boisko do siatkówki, na których mogliśmy pochwalić się naszą kondycją (szkoda, że nie było tam naszych wuefistów, wtedy oceny na pewno podstkoczyłyby w górę :)).
    Następnego dnia był zaplanowany wyjazd do czeskiej Pragi, który niestety musiał zostać przełożony z powodu wyrostka naszej koleżanki Marii (która miała podobno bardzo przystojnego lekarza w szpitalu :)). Ale to nie przeszkodziło nam zwiedzać innych miejsc. Pojechaliśmy do Skalnego Miasta, po którym oprowadzał nas przewodnik, który nie dawał nam nawet chwili odpoczynku. Zobaczyliśmy tam niesamowite formy skalne oraz mogliśmy się zrelaksować w łódeczce, wiozącej nas po jeziorze.
    Jeszcze tego samego dnia pojechaliśmy do ZOO. Tam autobus-cabriolet przewiózł nas po zwierzęcym, aczkolwiek niezbyt dzikim safari. Potem zmęczeni wsiedliśmy do naszego autokaru i wróciliśmy do Karpacza.
    Rano, po śniadanku przyszeł czas na najwyższy szczyt Sudetów - Śnieżkę. Najpierw godzinka marszu pod górkę, potem jazda kolejką, potem znów marsz pod jeszcze większą górkę i byliśmy na Śnieżce. Niestety nie mogliśmy tam robić zdjęć z powodu niezwykle gęstej mgły, która zasłaniała nam piękne widoki. Ale i tak satysfakcja z wejścia na tę górę rekompensowała nam wszystko.
    No i nareszcie przyszedł czas na Pragę. Gdy dotarliśmy do stolicy Czech, zobaczyliśmy Most Karola, Bramę Prochową, katedrę Św. Wita oraz ratusz ze słynnym zegarem "Orloj". Oczywiście nie obyło się bez czasu wolnego, który dla niektórych był za krótki.
A na koniec szybka przejażdżka metrem. I raz, dwa z powrotem do autokaru...
    Po zjedzeniu obiadu w Karpaczu, rozpoczęła się podróż do naszej Niedrzwicy. Emocji w autokarze dostarczył nam mecz Polska-Austria, którego z wielkim zapałem słuchały nawet dziewczyny, które niespecjalnie interesują się piłką nożną. Większość drogi oczywiście przespaliśmy, niektórzy znaleźli idealne miejsce do wypoczynku - czyli podłogę :). Po paru męczących godzinach spędzonych w autokarze, dotarliśmy przed szkołę, gdzie już czekali na nas stęsknieni rodzice.
    Szkoda tylko, że to już ostatnia nasza wycieczka, bo była naprawdę niezapomniana :).

Agata Sieńko