SPOTKANIE Z POSŁEM

Spotkanie z posłem

Dnia 11.02.2008 do naszej szkoły przyjechał europoseł Zbigniew Zaleski. Wbrew pozorom i oczekiwaniom niektórych nie opowiadał nam o nudnych stronach pracy w Parlamencie Europejskim, lecz o ciekawych problemach rozpatrywanych przez członków tej instytucji. Mówił o integracji europejskiej i kulturowej. Zwrócił uwagę na aktualnie poruszane problemy i działania prowadzone przez Unię Europejską. Przedstawił nam rzeczy, o których nie mieliśmy pojęcia, a które były istotne i ciekawe. Jego wypowiedź nie dotyczyła tylko i wyłącznie Unii Europejskiej i pracy w parlamencie: powtarzał nam, jak bardzo ważna jest umiejętność władania kilkoma językami oraz podstawowa znajomość psychologii.
    Koniec, końców, spotkanie było bardzo udane. Gdy p. Zaleski skończył spotkanie można mu było zadać pytanie. Potem dostaliśmy pamiątkowe gazetki oraz drobne upominki. Nie powiem kogo tu korciło zapytać o nastawienie UE do Euro 2012 w Polsce, ale ostatecznie ugryzł się w język...

Maria kl. IIIa