WYCIECZKA TORUŃ - GDAŃSK - GDYNIA - MALBORK

Wycieczka Toruń - Gdańsk - Gdynia - Malbork

W dniach 28-30 maja odbyła się wycieczka nad morze. Po długim namawianiu uczniów udało się zebrać wystarczającą ilość chętnych - 34 osoby.
    W dzień wyjazdu punktualnie o 4:40 rano spotkaliśmy się przed szkołą. Jeszcze tylko sprawdzenie autokaru przez policję i już mogliśmy ruszyć w trasę. Niektórzy od razu ulokowali się na siedzeniach z zamiarem kontynuacji, jakże pasjonującego zajęcia, jakim jest spanie:).
    Mijając wiele miejscowości, po dłuuuugiej jeździe dotarliśmy do pierwszego miejsca, jakie mieliśmy odwiedzić - był to Ciechocinek. Zobaczyliśmy tam tężnie. Nie mieliśmy zielonego pojęcia cóż to takiego, jednak p. Janczarek bardzo dokładnie nam to wytłumaczyła. Po zaczerpnięciu powietrza przesączonego jodem i zrobieniu kilku zdjęć ponownie wsiedliśmy do autokaru i odjechaliśmy.
    Kolejnym etapem naszej podróży był Toruń. A tam, co dziwne, nie widziałam żadnego piernika...Ale i tak zwiedziliśmy to, co najważniejsze. Byliśmy w Planetarium, przed domem Mikołaja Kopernika i w różnych ciekawych miejscach Starego Miasta, o których opowiadała nam miła pani przewodnik.
    Po zwiedzeniu Torunia dotarliśmy do Gdańska - Sobieszewa, gdzie czekały na nas domki z pełnym wyposażeniem. Podobnie jak ja, wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod dużym wrażeniem, gdy zobaczyli warunki, w jakich mieliśmy zamieszkać. To wrażenie było oczywiście bardzo pozytywne! Następnego dnia opiekunowie nie byli dla nas łaskawi:(. Po, rzecz jasna, nieprzespanej nocy, musieliśmy wstać o 6:30. Ale cóż...Jak mus, to mus... Zaległą noc odsypialiśmy w autokarze, który stał się dla nas drugim domem:).
    Po śniadanku przyszedł czas na Trójmiasto. Najpierw Gdańsk, gdzie m.in. wspinaliśmy się na gigantyczną wieżę Bazyliki Mariackiej (wysokość 83 m) i spacerowaliśmy po Starym Mieście, następnie Gdynia, tam zwiedzaliśmy muzeum ORP Błyskawica i Wielkie Akwarium Gdyńskie. Na końcu Sopot - a tam, jak każdy dobrze wie, molo:). Po wszystkich tych miejscach oprowadzał nas pan przewodnik, który miał też duuuże poczucie humoru:).
    Głodni, zmęczeni i wyczerpani wróciliśmy do Sobieszewa. Tutaj zjedliśmy kolację i poszliśmy na plażę. Może to wydawać się dziwne, ale kąpaliśmy się ok. godz. 22!. Woda była prawdziwie morska, słona, a temperatury nikt nie sprawdzał:). Podczas gdy część z nas moczyła się w Bałtyku, chłopcy rozpoczęli pojedynek w rugby. Do domków wróciliśmy ok. godz.23. A rano...jak to rano. Kolejna ciężka pobudka, mimo, że tym razem ok. 9, to jednak po dwóch dobach bez snu niełatwo było zwlec się z łóżka. Pozostało już tylko pakowanie i sprzątanie domków, a potem w drogę. Po niedługim czasie dotarliśmy do Malborka - ostatniego punktu w programie wycieczki. Tam czekała na nas, bardzo miła pani przewodnik, która dostrzegła nasze zmęczenie i mówiła bardzo zrozumiałym językiem. Nawet największe śpiochy słuchały jej z uwagą. Zamek zwiedzaliśmy przez 3 godziny. Jeszcze chwilka wolnego czasu na zakupienie pamiątek i ponownie ruszyliśmy w drogę. Na trasie zatrzymaliśmy się jeszcze na obiadokolację, którą zjedliśmy w samolocie:). A potem już tylko jazda, jazda...jazda... i rzecz jasna wszyscy spali - w różnych pozycjach i w różnych miejscach. W autobusie nie można pozwolić sobie na zbyt duży komfort, ale i tak mieliśmy na to sposoby:). Do Niedrzwicy przyjechaliśmy ok. 22:40. Tam czekali na nas stęsknieni rodzice. Moc uścisków, całusów, pytań: "Jak było na wycieczce?" I oczywiście odpowiedzi: "CUDOWNIE!!!".

Monika Kozak kl. IIa