WIECZORNICA

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

Dnia 11 listopada o godzinie 1530 w sali widowiskowej GOKSiR odbyła się Wieczornica Patriotyczna, mająca uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci.
       Sala widowiskowa pełna po brzegi. Trudno było znaleźć miejsce stojące, nie mówiąc już o siedzącym. Za kulisami - kocioł. Odliczamy minuty do rozpoczęcia spektaklu. Już! Cisza! Cisza! Zaczyna się! Najpierw krótki wstęp - przemówienie dyrektora i wicedyrektora szkoły oraz pani dyrektor GOKSiR-u. Trzy, dwa, jeden...muzyka!
       Opowiedzieliśmy widzom historię Jana, młodego chłopaka, marzącego o wstąpieniu do Legionów Józefa Piłsudskiego. Szesnastolatek i jego przyjaciel wyruszają w wojenną zawieruchę, gotowi oddać życie za ojczyznę. Konflikt Jana z ojcem, wątki miłości i przyjaźni, rosyjska niewola - publiczność miała okazję doświadczyć naprawdę wielu emocji. W oczach niejednego widza zalśniły łzy.
       W spektaklu brali udział zarówno uczniowie klas czwartych i piątych szkoły podstawowej, uczniowie oddziałów gimnazjalnych, jak i licealiści. Towarzyszyły im także osoby dorosłe. Całym przedsięwzięciem kierowały pani Katarzyna Sochan i pani Celina Małek z pomocą niezastąpionych pracowników GOKSiR oraz pań Moniki Wiechnik, Moniki Maciejki i Agnieszki Sidor. Nie ukrywam, że całość kosztowała nas mnóstwo pracy - tym bardziej cieszy nas odniesiony sukces.
       Słodki poczęstunek przygotowali wolontariusze pod opieką pani Doroty Rusek. Podziękowanie dla uczestników w formie batoników przekazała za pośrednictwem dyrektora szkoły Rada Rodziców.
       Wszystkim osobom, które współtworzyły to widowisko - od aktorów, przez obsługę techniczną, po osoby, które dostarczyły nam rekwizyty - chcielibyśmy serdecznie podziękować. Bez was nie byłoby to możliwe! Dziękujemy również niezawodnej publiczności, która zechciała ten szczególny wieczór spędzić razem z nami.
       Do zobaczenia za rok!

Aleksandra Sochan kl. IIIb