MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
WYCIECZKA

WYCIECZKA KLAS III

       Dnia 23 października 2018 roku odbyła się wycieczka klas trzecich oddziałów gimnazjalnych do Lublina.
       Wyjechaliśmy około 8:30. Pierwszym punktem programu było Muzeum na Majdanku. Całość "lekcji muzealnej" składała się z godzinnych warsztatów i trzech godzin zwiedzania terenu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Nie jestem w stanie dobrze opisać tego miejsca, ani nawet uczuć, które ono wywołało. Szok? Strach? Język polski chyba nie ma słów, które oddałyby klimat Muzeum na Majdanku. Czy zbitka liter może zdefiniować cierpienie setek tysięcy ludzi? Czy zbitka liter może zdefiniować uczucie towarzyszące młodemu człowiekowi, który właśnie stanął w miejscu, gdzie zamordowano tyle ludzkich istnień? Moim zdaniem nie. Najlepiej niech każdy sam to przemyśli.
       Kolejnym punktem programu był laserowy paintball. Zabawa ta ma same plusy: łatwe zasady, jest dynamiczna, ale bezbolesna. Podzieleni na trzy grupy kolejno wchodziliśmy do pomieszczenia, gdzie odbywała się gra. W tym czasie nasze cztery koleżanki usiłowały rozwikłać zagadkę morderstwa w pokoju Escape Room. Grupa, która akurat nie była zajęta strzelaniem do siebie z laserowych pistoletów, jadła obiad w McDonaldzie.
       Po tak spędzonym dniu wróciliśmy do domu. Myślę, że wszyscy są zadowoleni z wycieczki. Oby więcej takich wypadów (tu delikatne puszczenie oczka w kierunku naszych wychowawczyń ;-) )!

Aleksandra SochanWycieczka klas III na Majdanek
obejrzyj zdjęcia...


Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna