KONCERT

"W prostych słowach o wielkim marzeniu" - widowisko historyczno - muzyczne z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dnia 23 września 2018 roku na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się Koncert dla Niepodległej: "W prostych słowach o wielkim marzeniu".
       Zimny dzień. Już o 14 zebraliśmy się na placu, aby po raz ostatni przećwiczyć wszystkie sceny. O 17.30 zarządzono zbiórkę ostateczną - w strojach, trochę już zmarznięci, ale podekscytowani czekaliśmy na nasze pięć minut na scenie. Cały koncert zaczął się od sceny pożegnania chłopców idących na wojnę (w rolę ich matki wcieliła się wicedyrektor naszej szkoły pani Justyna Polaczek). Następnie płynnie przeszliśmy do utworów muzycznych przeplatanych innymi scenkami - zobaczyć można było szkolną klasę, a w niej naszą niezrównaną panią Celinę Małek w roli nauczycielki Marii Badeckiej, warszawskie dzieci, zakochanych żegnających się przy dźwiękach piosenki "Deszcz, jesienny deszcz" (tutaj zaprezentowali się nam Jakub Mikuła i Natalia Szymuś), "skrzydlate" dziewczyny rozpaczające nad utratą wolności, potyczkę oddziałów ZOMO z działaczami Solidarności (krew się polała!) oraz ostateczny powrót pożegnanych wcześniej synów z wojny. Warto dodać, że jedną z patriotycznych piosenek zatytułowaną ?Orzeł Biały? wykonała dla nas tego wieczoru pani Katarzyna Bartnik, nasza nauczycielka chemii. Piosenkę "Warszawskie dzieci" wykonali uczniowie klas czwartych wraz z dziećmi z innych szkół. Na zakończenie pan Sławomir Pyc zaśpiewał dla nas utwór "Chcemy być sobą" zespołu Perfect. W strugach deszczu staliśmy na scenie wtórując wokaliście. Ostatni wierni widzowie po chwili wstali i zaśpiewali razem z nami.
       I tak zakończył się nasz dzień spędzony na scenie, pełen pozytywnej energii oraz łez wzruszenia. Wiele przeżyć i wspomnień zostanie z nami na zawsze. Dla niektórych był to wyjątkowo udany sceniczny debiut. Czekamy na kolejne tego typu inicjatywy!

Aleksandra Sochan IIIb

ZDJĘCIA Z KONCERTU