WYCIECZKA

WYCIECZKA KLASY IIA

Dnia 22 maja 2018 roku klasy II a i b oddziałów gimnazjalnych oraz grupa uczniów z klas 7 wyjechali na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki zawarty był pobyt w parku trampolin o nazwie Hangar 646, zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy oraz spektakl Studia Buffo pod tytułem "Romeo i Julia".
       7:00. Wsiadamy do autokaru. Jak zwykle przy wejściu do auta-kocioł. Wszyscy chcą siedzieć z tyłu. Za szalejącym tłumem grupka osób, które albo już straciły nadzieję na dostąpienie tego "zaszczytu", albo po prostu unoszą się nad tym honorem. Po policzeniu nas wszystkich oraz sprawdzeniu listy obecności-jedziemy. Podróż mija przy akompaniamencie muzyki z głośników. Raz na jakiś czas pani przewodnik rzuca ciekawostkami o mijanych miejscach. Trzy godziny. Zmęczeni wysiadamy z autokaru przy budynku Hangaru 646.
       W Hangarze szybko przebieramy się i wchodzimy na trampoliny, gdzie instruktorka prowadzi rozgrzewkę. Później zostajemy podzieleni na trzy grupy. Trener naszego zespołu okazuje się naprawdę fajnym gościem. 60 minut mija bardzo szybko. Wsiadamy do autokaru, by udać się do Złotych Tarasów na czas wolny.
       Po czasie wolnym pieszo udajemy się na Niewidzialną Wystawę. Po raz kolejny jesteśmy dzieleni na grupy, każda po 8 osób. Grupy po kolei wchodzą na wystawę. Mogłabym opisać co zobaczyliśmy, ale...problem polega na tym, że nie widzieliśmy nic! Wystawa ma za zadanie pokazywać, jak wygląda życie z perspektywy osoby niewidomej, więc wszystkie pomieszczenia były całkowicie ciemne. Po omacku przechodzimy przez pokoje, modląc się by nie wpaść w słup lub nie potknąć się o coś. Co jakiś czas słychać głosy: "To ty?". Wreszcie wychodzimy. Nasze oczy przyzwyczajają się do światła. Niesamowite przeżycie!
       Ostatni punkt programu to wspomniany spektakl- "Romeo i Julia". Nie sposób tego opisać, to trzeba zobaczyć! Studio Buffo przygotowało interpretację sztuki Szekspira w klimacie przyszłości. Mamy więc wirtualną Rosalinę, Romea z dredami oraz Julię, wiecznie skupioną na ekranie telefonu. Muzyka zapierała dech w piersiach. Chyba większość dziewczyn wyszła zachwycona przystojnym Merkucjem oraz wysportowanymi tancerzami. Po spektaklu było nam dane zobaczyć wychodzących odtwórców głównych ról, już w "cywilnych" ubraniach. I wróciliśmy do autokaru.
       Tak zakończyła się nasza wycieczka. Około 00:30 byliśmy już w Niedrzwicy, zmęczeni i marzący tylko o śnie. Oby więcej takich wypadów!

Aleksandra Sochan

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI