ODPAL MYŚLENIE

ODPAL MYŚLENIE, NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE

W dn. 27 marca odbyła się w naszej szkole debata profilaktyczna pod tym właśnie tytułem. Podczas spotkania gościliśmy przedstawicieli zarówno Policji, jak i terapeutę uzależnień oraz przedstawicieli Gminnej Komisji Profilaktyki. Obecni byli Dyrektorzy szkoły w osobach p. Andrzej Pastuszak i p. Justyna Polaczek. Spotkanie miało na celu podsumowanie działań profilaktycznych realizowanych w tym programie. Młodzież klas szóstych, siódmych i drugich gimnazjalnych w pigułce otrzymała podsumowanie informacji o szkodliwości wchodzenia w uzależnienia zarówno pod względem zdrowotnym, prawnym, jak i społecznym. Wszystkie przygotowane formy przekazu - film, ulotka, przedstawienie teatralne, oprawa muzyczna były bardzo wymowne i mocno działały na wyobraźnię słuchaczy.
Podsumowaniem debaty były wnioski opracowane przez grupę uczennic:
1.Zadbajmy o bliskie relacje rodzinne i zaufane grono rówieśników, z którymi aktywnie spędzimy czas i będziemy dzielić wspólne pasje.
2. Wszystkie uzależnienia niszczą nasze życie, a zawsze zdrowie.
3. Nie bójmy się szukać pomocy, w naszym otoczeniu jest ktoś, kto jej nam zawsze udzieli.
       W przygotowanie debaty bardzo aktywnie zaangażowała się kl. VII c wraz z wychowawczynią p. Anną Dymitrak, grupa uczniów oddziałów gimnazjalnych z kl. : II a, II b, III c wraz z p. Anna Malarczyk.
Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była Dorota Rusek- pedagog szkolny.
Dorota Rusek

ZDJĘCIA Z DEBATY