ŚWIĘTO SZKOŁY

Swięto Szkoły

Bo wolność to jest tyle,
ilu nas poległo.
I wolność to jest tyle,
ilu nas dziś żyje.
        J. Radzymińska

19 marca 2018 roku uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Tym razem szczególne, ponieważ upamiętniające Bohaterów 7. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.
       Inaugurację obchodów rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu państwowego i wprowadzeniem sztandarów. Następnie dyrektor szkoły p. Andrzej Pastuszak powitał zgromadzonych oraz przybliżył historię patronów. Słowa do społeczności szkolnej skierował również wójt Gminy Niedrzwica Duża p. Adam Kuna.
       Młodzież z klas VII SP i III oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem p. Anny Dymitrak i p. Małgorzaty Kuny przedstawiła montaż słowno - muzyczny poświęcony wolności, o którą tak długo walczyli nasi przodkowie. Całość uświetnił chór szkolny pod batutą p. Barbary Pałki. Pamięć patronów została uczczona złożeniem kwiatów oraz zapaleniem zniczy przez uczniów pod pomnikiem i pamiątkową tablicą. W przygotowaniu dekoracji wsparcia udzieliła p. Magdalena Konopczyńska.
       Zwieńczeniem uroczystości był występ zespołu Festa oraz pokaz taneczny dwóch par z Politechniki Lubelskiej.
       Tegoroczne Święto Szkoły to doskonała okazja przyłączenia się do uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także przykład patriotyzmu i kultywowania tradycji.

Małgorzata Kuna

ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI