WYCIECZKA W BIESZCZADY

W dniach 12 - 14 czerwca uczniowie klas II i III byli na wycieczce w Bieszczadach. Pogoda dopisywała, humor także. Wszyscy zaliczyli najwyższy szczyt tego pasma górskiego - Tarnicę (1346 m n.p.m.), a także Połoninę Wetlińską (częściowo). Pobyt na zaporze w Solinie na pewno pozostawił niezwykłe wrażenia, tak jak oglądanie rzeźb plenerowych w galerii pana Bogusława Iwanowskiego.
Wędrówki po górach długo były odczuwane w różnych częściach ciała, tym bardziej, że przewodnik - człowiek wychowany w Bieszczadach - ciągle wszystkich popędzał i prowadził nieraz dzikimi szlakami.
    Wieczorami można było posiedzieć przy ognisku, albo pójść na spacer, czy też obejrzeć mecz. W sympatycznej atmosferze wycieczki zawiązywały się sympatie lub pogłębiały się istniejące.
    Trzy dni minęły bardzo szybko, ale uczniowie klas II w drodze powrotnej do domu planowali już następny wyjazd.

Aleksandra Flis

foto Bartosz Krupa