TARGI

Wycieczka klas trzecich do Lublina

Czas biegnie nieubłagalnie. Dla nas - uczniów klas trzecich oznacza to zbliżający się wielkimi krokami egzamin, a co się z tym wiąże wybór szkoły, która stanie się naszym "drugim domem" na kolejne trzy lata. W związku z odbywającymi się w Lublinie Targami Edukacyjnymi, wspólnie z naszymi nauczycielami postanowiliśmy się na nie wybrać, aby zapoznać się z programem, oferowanym nam przez szkoły. Po wejściu do hali, naszym oczom ukazało się wiele osób, które podobnie jak my poszukiwały tej "jedynej". Starannie przygotowane stoiska i uczniowie zachęcali do zapoznania się z ofertą i rozmowy. Pytaliśmy o różne rzeczy, które miały dla nas istotne znaczenie. Padały pytania dotyczące progów punktowych, atmosfery i wielu, wielu innych spraw. I tak, błądząc pomiędzy stolikami, spędziliśmy czwartkowe przedpołudnie. "Obładowani" w stertę ulotek i gadżetów, wiedliśmy do autokaru, aby udać się do kolejnego punktu naszej wycieczki - kina. Kiedy nadeszła odpowiednia godzina, zajęliśmy swoje miejsca w sali, które zostały nimi przez kolejne dwie godziny na czas seansu. Obejrzany przez nas film to "Każdego dnia", opowiadający historię dwójki zakochanych ludzi, którym na drodze do szczęścia stanęły różne przeciwności. Powrót do domu minął nam równie szybko jak cały dzień, który uważamy za udany. Teraz, bogatsi o nową wiedzę, musimy dokonać wyboru. Ważne, abyśmy to my podjęli tę decyzję, a kiedy już to zrobimy, nic nie stanie nam na przeszkodzie w osiągnięciu tego, do czego dążymy.

Weronika, IIIa

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI