WYCIECZKA

Wycieczka do Warszawy

W dniu 15 marca 2018r., 44 osobowa grupa młodzieży ze wszystkich szkół podstawowych Gminny Niedrzwica Duża uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Uczestnicy to: Młodzieżowa Rada Gminy Niedrzwica Duża oraz przedstawiciele Samorządów Uczniowskich. Naszą szkołą reprezentowała 11 osobowa delegacja oraz opiekun p. Justyna Polaczek. Głównym celem programu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, na którą otrzymaliśmy zaproszenie od Pana Posła Jana Łopaty. Pani przewodnik oprowadziła nas po gmachu Sejmu oraz udzieliła obszernego wykładu na temat historii Polski. Zmotywowała również do samodzielnego sprawdzenia kilku faktów historycznych. Wiele emocji wzbudziło przejście przez bramki kontrolne, które pokonywaliśmy dwukrotnie. Podczas obiadu w restauracji sejmowej mogliśmy poczuć się jak posłowie.
       Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, a następnie wykład i film w Planetarium. Panowie Bolek i Jacek przenieśli nas na kilkanaście minut na inne planety: Merkury, Wenus i Mars. Następnie obejrzeliśmy cudowny film w 3D "Na skrzydłach marzeń", w trakcie którego pani Danuta Stenka przeprowadziła nas przez świat ludzkich marzeń o lotnictwie na przestrzeni dziejów.
       Składamy serdeczne podziękowania organizatorom wycieczki: Panu Zastępcy Wójta Bartoszowi Dąbrowskiemu oraz Pani Ewie Niezgodzie - pracownikowi Urzędu Gminy jak również wszystkich sponsorom, którzy umożliwili nam uczestnictwo w tak wartościowej wycieczce.
Justyna Polaczek

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI