BAL

Bal gimnazjalny 2018

27 stycznia nasza szkoła zamieniła się w magiczne miejsce. Wraz z wybiciem na zegarze godziny 16.00 uczniowie klas trzecich krokiem poloneza rozpoczęli swój bal gimnazjalny. Długo przygotowywany taniec w połączeniu z białymi różami, niesionymi w dłoniach przez dziewczyny, dostarczył niezapomnianych wrażeń. Po otworzeniu balu przez dyrekcję, nadszedł czas na zabawę. Na parkiecie można było dostrzec zwiewne sukienki dziewczyn i białe koszule chłopców wirujące w rytm muzyki. Migające światełka podkreślały wyjątkowy klimat Las Vegas, które było tegorocznym motywem przewodnim. Ze ścian czujnym okiem bawiących się uczniów obserwowali Marilyn Monroe i Elvis Presley, będący elementami dekoracji. Kości do gry zwisające z sufitu wraz z kartami z całości wykonanymi z balonów niejednemu zaparły dech w piersiach. Oczywiście nie można było przeoczyć innych elementów wystroju, które także dostarczały wiele emocji.
       Następnie nadszedł czas na dawkę humoru i śmiechu, czyli na część artystyczną w wykonaniu przyszłych absolwentów. I tak przez świat melodii, w który wprowadziły nas utalentowane dziewczyny, przez teleturniej, który pokazał, że uczeń zawsze jest pomysłowy, dotarliśmy do kabaretu wykonanego przez trzech chłopców. Nie mogło także zabraknąć rozdania nagród dla osób wyróżniających się spośród wszystkich. Nominacje były rożne, wśród nich znalazły się takie jak: "Aniołek Roku", "Mistrz Punktualności", "Klony Roku" i wiele więcej. Nie sposób nagrodzić wszystkich, jednak wiemy, że każdy ma w sobie to "coś", które czyni go wyjątkowym na tle innych osób. Kiedy już wszystkie statuetki zostały wręczone, w sali pojawił się tort, który starannie pokrojony przez panią dyrektor, zachwycił niejednego. Z głośników wydobyła się muzyka, zachęcająca do powrotu na parkiet. Uczniów długo nie trzeba było przekonywać i już po chwili bawili się w najlepsze. Na pierwszym planie znalazły się podskoki i obroty, w tle słychać było śpiew balowiczów. Zegar wskazał godzinę, która oznajmiała nadchodzący koniec. "Jeszcze 15 minut", "jeszcze jedna piosenka" - wykrzykiwali uczniowie. Wieczór pełen emocji i zabawy zakończył się. Pełni pozytywnej energii i szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów. Bal zapisał się w naszych sercach już na zawsze. Nie raz przywołamy go w myślach, a wtedy na naszych twarzach pojawi się uśmiech.

Weronika, IIIa

ZDJĘCIA Z BALU