MOTOMIKOŁAJKI

Czas Bożego Narodzenia - to czas dzielenia się dobrem z innym człowiekiem, szczególnie tym najbardziej potrzebującym. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej dołączyli do grupy wolontariuszy z wielkim sercem i przygotowali przepiękne podarunki dla chorych dzieci z lubelskich szpitali. Do akcji charytatywnej Motomikołajki organizowanej przez stowarzyszenie Inicjatywa Motocyklowa przyłączyły się klasy II a pod opieką p. Anny Drewniak - Janczarek ,kl. III c - p. Bożeny Rejniak oraz kl. II a G wraz z p. Celiną Małek. Dwa tygodnie pracy na wykonywaniem aniołków, pieczeniem pierniczków, pakowaniem prezentów zwieńczyliśmy uroczystym przekazaniem upominków p. Zbigniewowi Orłowskiemu , który przybył do naszej szkoły 7 grudnia wraz z uroczą towarzyszką podróży - suczką Zosią. Opowieści o akcji, wspólne śpiewanie hymnu motocyklistów, zabawy z Zosią - wprawiły wszystkich w wyśmienite nastroje. Zarówno mali, jak i duzi byli z siebie bardzo dumni, że ich praca być może wywoła uśmiech na twarzy jakiegoś chorego dziecka...
Koordynatorem akcji w szkole była Dorota Rusek.

Dorota Rusek.