WYCIECZKA

Bieg Niepodległości

Po raz trzeci już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej imprezie patriotycznej pod nazwą "Bieg Niepodległości" która odbyła się w dniach 10-12 listopada 2017r. w Warszawie. Reprezentacja w składzie: Martyna Kowalczyk, Zuzanna Kowalczyk, Agnieszka Niezgoda, Mateusz Baliński, Łukasz Biskup, Krystian Kępowicz wystartowali w biegu ulicznym na dystansie 1918m symbolizującym datę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po biegu mogliśmy obserwować start na dystansie 10-ciu kilometrów przez ponad 15 tysięcy uczestników ubranych w białe i czerwone koszulki. Następnie pojechaliśmy do Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, gdzie na stadionie lekkoatletycznym przeprowadzony został test Coopera - bieg ciągły przez 12 minut.
Patriotyzm można manifestować na wiele sposobów, jednym z nich, bardzo satysfakcjonującym, jest udział w biegach masowych podczas których mimo zmęczenia pojawia się zadowolenie z ukończenia biegu oraz uczucie dumy z przynależności do wspaniałego narodu jakim są Polacy.

Jarosław Zaborski

ZDJĘCIA Z BIEGU