TABLICZKA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Każdego roku w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Zachęca ona do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób. "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają" - czyli dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum sprawdzają stan "tabliczkowej" wiedzy wśród swoich bliskich sąsiadów i znajomych, jak również koleżanek i kolegów szkolnych. Tym razem do akcji włączyli się uczniowie klas: IV b, V b oraz III a i III b gimnazjum. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie: Agnieszka Sidor, Mira Mazurkiewicz Leziak oraz Justyna Polaczek. Pracownie matematyczne oraz gazetki na korytarzach szkolnych zostały udekorowane specjalnie na ten dzień przygotowanymi plakatami. Patrol stacjonarny oblegany był na korytarzu szkolnym, a reszta ekspertów i asystentów wyruszyła na ulice oraz do okolicznych instytucji. Egzaminatorzy oraz asystenci bardzo angażowali się w swoją pracę. Przepytywani byli ludzie w różnym wieku. Dorośli mieli okazję zaprezentować młodszym znajomość tabliczki mnożenia, uczniowie, którzy przez wakacje zdążyli zapomnieć, przypomnieli ją sobie, a wszystkiemu towarzyszyła świetna zabawa.
Do zobaczenia za rok!

Justyna Polaczek