SPLYW

Rajd rowerowo-kajakowy

W dniu 14 czerwca 2017r. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z naszego gimnazjum wyruszyła wczesnym rankiem ok. godz. 7 na rajd rowerowo-kajakowy do miejscowości Prawiedniki. Jechaliśmy przez urokliwe tereny gminy Niedrzwica Duża , z dala od dużego ruchu samochodowego. Po dotarciu na miejsce i pozostawieniu rowerów w miejscowym salonie kiełbaskowym, po niedługim oczekiwaniu zostaliśmy przetransportowani wraz z kajakami do Osmolic, gdzie po podaniu istotnych informacji dotyczących techniki i bezpieczeństwa pływania ruszyliśmy w rejs. Trwał on ok. dwóch godzin po malowniczej rzece Bystrzycy, trzeba było omijać wiele przeszkód i raz przenosić kajaki, gdyż rzekę zagradzał leżący w poprzek słup energetyczny służący obecnie jako kładka dla pieszych. Po dopłynięciu na miejsce czekały już na nas gorące kiełbaski i herbata. Powrót do szkoły odbył się w towarzystwie licznych rozentuzjazmowanych komentarzy dotyczących dopiero co minionego spływu.

Małgorzata Joanna Kuna i Jarosław Zaborski

ZDJĘCIA Z RAJDU