KOPCIUSZEK

INSCENIZACJA KOPCIUSZKA

W pierwszych dniach czerwca nasi zdolni gimnazjaliści po raz kolejny stali się aktorami wielkiej sceny miejscowego domu kultury w przedstawieniu "Kopciuszek". Odbiorcami byli przedstawiciele młodego pokolenia: uczniowie szkoły podstawowej w Niedrzwicy Dużej oraz maluchy z miejscowego przedszkola. Sceny przesycone barwnymi sukniami, królewskimi szatami i srebrnym pyłem przecudownej wróżki odegrali uczniowie III klas gimnazjum we wsparciu klas II i I. Atmosfera, którą stworzyli poprzez swój czar osobisty i profesjonalizm spowodowała, że czuliśmy się wszyscy, jak w prawdziwej bajce.Bajce, która choć krótka pozwoliła starszym wspomnieć marzenia z dzieciństwa, a młodszym ożywić zmysły i dać się ponieść wszelkim emocjom. Po jednej ze scen przedszkolaki całymi garściami zbierały brokatowy pył, który piękna wróżka rozrzuciła, żeby zaczarować biednego Kopciuszka i zmienić go w najpiękniejszą damę - wybrankę królewicza. Na zakończenie bajki gimnazjaliści zatańczyli beztrosko w rytm muzyki nowoczesnej, co wywołało wśród najmłodszych niepohamowane salwy radości. Przedstawienie było bardzo udane, a sami aktorzy zadowoleni no i lekko zmęczeni...Brakuje słów podziękowania dla tych, którzy włożyli w to tyle pracy i serca mimo, że koniec roku tuż, tuż....ciepło i nic się nie chce...Im jednak chciało się sprawić tyle szczęścia i namalować uśmiechy na naszych twarzach. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem opiekuna koła teatralnego p. Katarzyny Sochan w nieocenionym wsparciu p. Doroty Rusek- pedagoga szkolnego. Oprawa muzyczna - p. Katarzyna Bartnik. Dziękujemy!!!

ZDJĘCIA Z INSCENIZACJI