TYDZIEŃ KONSTYTUCYJNY

Moja Konstytucja

Pod tym hasłem w dniu 6 czerwca odbyły się dla klas Ia, IIa i IIIa nietypowe lekcje wiedzy o społeczeństwie. Lekcje przeprowadził - debiutujący w roli nauczyciela - wolontariusz aplikant radcowski pan Radosław Kusaj. Tematyka lekcji dotyczyła znajomości prawa oraz polskiej Konstytucji. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach trzeciej edycji Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ciągu kilku dni tego szczególnego Tygodnia prawnicy (adwokaci, radcowie prawni, aplikanci) ? wolontariusze, udają się do szkół ponadgimnazjalnych w celu przeprowadzenia lekcji na temat znaczenia Konstytucji oraz zwrócenia uwagi na praktyczny wymiar jej obowiązywania. Na terenie całego kraju do akcji przyłączyło się ponad 350 szkół. My w akcji edukacyjnej Tydzień Konstytucyjny Moja Konstytucja braliśmy udział po raz pierwszy. Tego typu lekcje to z pewnością ciekawe doświadczenie, które pokazało, że problematyka konstytucyjna ma wpływ na życie każdego człowieka.

Magdalena Kosidło